כל בעל עסק יודע שהקמת אתר אינטרנט מהווה עוד נדבך חשוב לעסק שלו. אבל זה שיש לכם אתר אינטרנט אינו בכרח אומר שכל מי שמחפש בעלי מקצוע או חברות ועסקים מהתחום שלכם, יגיע בהכרח אליכם. כדי שזה יקרה עליכם לעשות מספר פעולות על מנת שלא תמצאו את עצמכם בעמודי החיפוש האחרונים בגוגל. כי מה לעשות... חייבים להודות שבעולם האינטרנטי של ימינו מלאכת הפרסום נשענת לא מעט על פרסום בגוגל. אז מה ההבדל בין קידום אורגני בגוגל לפרסום ממומן? למה מתכוונים כשאומרים PPC או SEO, מהו יחס המרה ועוד. אם גם עבורכם המושגים הללו מעט מבלבלים, תנו לנו לעשות לכם קצת סדר בבלאגן ולהסביר בפשטות במה מדובר.

 

יתרונות וחסרונות של קידום ממומן בגוגל 

קידום אורגני בגוגל, כמו שלעיתים מתייחסים אלו. הוא חיפוש המבצע התאמה מירבית למנגנון החיפוש, במקרה זה גוגל. המטרה היא לגרום לאלוגריתם של מנוע החיפוש לבחור באתר אחד על פני האחר. קיימים אלפי פרמטרים שונים המשפיעים על הדירוג שגוגל נותן לאתר. יתרה מכך, גוגל משתנה כל הזמן ופעם בכמה חודשים הוא משנה את היחס בין המשקלים שהוא נותן לכל אחד מהפרמטרים. לכן הופך הקידום האורגני לפעילות מאוד דינאמית המצריכה תחזוקה קבועה. החוכמה האמיתית היא לבצע התאמה בין מבנה האתר ל”זחלן” של גוגל, כלומר לגרום לגוגל לאהוב את האתר. במידה ומצליחים בכך גוגל מתגמל על כך והאתר עולה מייד בדירוגי המיקומים. בכל מקרה אתרים בקידום אורגני מופיעים ברשימת החיפושים אחרי האתרים של קידום ממומן בגוגל

פרסום בגוגל אדוורדס (Adwords) הוא מהיר ומאפשר לנו להרים קמפיין בצורה "מיידית". הוא מאוד ממוקד לפי מילות חיפוש של המשתמש והוא PPC (Pay Per Click) כלומר משלמים כאן רק עבור ההקשות. לא הקישו לא שילמתם. כמו-כן אפשר למדוד את אפקטיביות הפרסום באופן קל, וכמובן תוכלו לשלוט על התקציב, שעות הפרסום, שפות, מיקומים ועוד. אם תחפצו בכך תוכלו להשהות או להפסיק את מסע הפרסום בכל רגע. מדובר בסוג של פרסום בגוגל שהוא ממוקד לאתרים מסויימים ומיועד לקהלים מיוחדים או דן בנושאים ספציפייים. ואם תעשו שימוש ברשת המדיה או בפרסום ביוטיוב קיים סיכוי סביר שתגיעו לקהל רחב יותר.
אחד החסרונות הבולטים של פרסום בגוגל אדוורדס הן העלויות. במיוחד אם בחרתם במילים תחרותיות, קיימת אפשרות שתגיעו לעלויות גבוהות. פרסום ברשת המדיה אינו תמיד אפקטיבי במיוחד כשמדובר במכירה מיידית, אלא הוא נותן יותר אפקט של פירסום וחשיפה, אך כשהפרסום קליט זה ישרת אתכם.

 

איך זה עובד?

קידום ממומן בגוגל הם למעשה סוג של מכירה פומבית של דרוג המודעות. הנוסחה של פרסום בגוגל היא אם כן: ככל שהאיכות והתקציב גבוהים יותר, המיקום של המודעה יהיה גבוה יותר. את ציון האיכות בונים ממספר רכיבים כמו שיעור הקלקות, דף הנחיתה, רלוונטיות ועוד.
שיפור ציון האיכות יביא כמובן להפחתה משמעותית בעלויות הפרסום כי לגוגל יש כוונה לספק חווית שימוש חיובית למחפשים, וגם להפיק רווחים.

 

כיצד מודדים הצלחה של פרסום?

אנשי מכירות יגידו לכם שהצלחתו של פרסום תבוא לידי ביטוי בהגברת קצב המכירות. אבל כשזה מגיע לתחום השיווק, ולתחום קידום ממומן בגוגל, ישנם לא מעט כלים למדידה. אחד מהם הוא של גוגל אנליטיקס, אשר מאוד מומלץ להשתמש בו כדי לעקוב דרכו אחר מסע הפרסום. הוא גם מהווה כלי שיסמן לכם אם צריך לעדכן את מסע הפרסום בהקדם. 
מונח נוסף שמן הסתם שמעתם לא אחת עליו הוא יחס המרה. כדאי להסביר כי הכוונה היא לאחוז הגולשים באתר האינטרנט שהפכו ממבקרים אקרעיים למבקרים שביצעו פעולות בעקבות מסע הפרסום שלכם. פעולות יכולות להיות לא רק רכישה, אלא גם יכולות להתבטא ביצירת קשר, הרשמה לאתר או לניוזלטר ועוד. הנעה לפעולה היא למעשה סיפור ההצלחה של מסע הפרסום. אם מבקר באתר הופך למבקר פעיל הוא למעשה מי שמסע הפרסום תפס אותו, והוא הפך את המחיר ששילמתם עבור קידום ממומן בגוגל לכדאי. 

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק