קידום אתרים לא נמדד רק בכסף שאתם משקיעים אלא גם ובעיקר ביצירת ערך ופתרון לבעיה. חמש שאלות ותשובות שיעזרו לכם ליצור אתר רווחי

למה צריך אתר?


אתר הוא מאגר מידע, הפנים שלכם, הבסיס לכל עסק. אם פעם בעלי עסקים היו משקיעים בערוצי פרסום ושיווק מודפסים, הרי שהיום מעל ל- 40 אחוז מתקציבי הפרסום והשיווק מושקעים באמצעי הניו-מדיה וקידום אתרים במחיר מינימום. המשמעות היא העברת מסרים, מכירות וחיזוק המיתוג באמצעות תקשורת דיגיטלית. הקשר שלכם עם הלקוח והמסרים שאתם מעוניינים להעביר אליו, נמצאים און ליין, בסרטונים, בשידורים לייב, בערוצי הרשתות החברתיות והמכירה האישית ברשת. לאן שלא תיקחו את זה, אתם חייבים בסיס יציב ורחב, שמאפשר לכם להעביר מידע מלא והבסיס הזה הוא האתר שלכם. מכאן תוכלו להקים דפי נחיתה, ערוץ יוטיוב, עמוד פייסבוק ועוד, כל אלו מקושרים או מתבססים על המידע באתר שלכם. גם מנועי החיפוש מפנים לערוצים האלו, כך שתוצאות החיפוש יכילו את כל האמצעים. דרכם תקשרו את הלקוח לבסיס המרכזי, הרי הוא אתר האינטרנט של העסק. השאלה הנכונה היא האם ואיך תצליחו להביא אותו לאתר.

למה צריך לקדם את האתר?


כדי להביא את הלקוחות שלכם לאתר. על מנת שתוכלו לחשוף את המידע ולהניע את הלקוח לרכישה או פנייה, אתם צריכים בסיס נחיתה. הבסיס הזה יושב על שרת, שעליו נמצאים כל הנתונים. כך תוכלו להעביר ללקוח פוטנציאלי שהגיע לביקור באתר, מידע מצולם בווידיאו, טפסים, חיבורים לאפליקציות, יישומים וערוצי ניו מדיה נוספים. בסוף ובהתחלה, כולם מקושרים לאתר והאתר הזה נתון פחות או יותר לחסדים של מנועי החיפוש. קידום אתר במחיר סביר הוא כזה שמנועי החיפוש יאהבו. מבחינתם, מנועי החיפוש דואגים לאינטרסים שלהם והראשונים שבהם הם חווית גלישה ותוכן אמין ואיכותי. כדי לענות על הציפיות והאינטרסים של מנועי החיפוש ולהופיע בראש הרשימה, אתם צריכים להתאים את עצמכם לתנאים שלהם. אף אחד לא יודע בדיוק מה התנאים והם משתנים כל הזמן אבל ניתן לאבחן אותם והכי חשוב, למדוד את התוצאות ולדעת בוודאות אם האתר מקודם כצפוי.

איך מקדמים אתרים?


ישנן שתי שיטות מרכזיות לקידום אתרים במחיר סביר, האורגנית והממומנת. אפשר לפרסם את האתר בתשלום. מודעות קידום אתרים במחיר הנקבע לפי הקלקה, הן הדרך הממוקדת ביותר להגיע למטרה. כאשר מגדירים מודעה כזו, נעזרים במערכות שמציעים מנועי החיפוש, אשר במהותן נועדו לעזור לכם למקד את הפרסום לקהל היעד שלכם. המודעה יכולה להופיע בראש העמוד או בצידו. אופציה נוספת היא לאתר את כל הגולשים שכבר ביקרו אצלכם באתר ולעקוב אחריהם לאתרים אחרים. כלומר, כשהם יכנסו לאתר תוכן אחר, תופיע להם מודעה שלכם, כי מנוע החיפוש זיהה אותם כלקוחות פוטנציאליים. אמצעי הפרסום שמציעים מנועי החיפוש הם מתוחכמים, ממוקדים ויעילים. החיסרון היחיד, למעט ההשקעה הכספית, הוא שכולם רואים שמדובר בפרסום, זאת להבדיל מכתבות תוכן איכותיות או חדשותיות, שנתפסות כאמינות יותר ממכל פרסומת. לכן, לרשותכם גם אפשרויות קידום אורגני, שאינן כרוכות בתשלום למנועי החיפוש, אלא בהשקעה בתוכן אמיתי, איכותי ובעל ערך. תוכן כזה מקדם לא רק האתר שלכם לראש הרשימה אלא גם את המותג שלכם ומאפשר לכם להעביר מסרים בדרכים אמינות.

קידום אתרים מחיר ותועלת


המחיר הוא שולי. עלויות הפרסום באינטרנט בכלל וברשתות החברתיות בפרט, נמדדות לפי מספר הקלקות או חשיפות למודעה שלכם. אם אתם פועלים בשיטות קידום אורגני אז עיקר ההשקעה היא ביצירת תוכן איכותי, לרבות כתבות, מאמרים, סרטוני וידאו וכדומה. התועלת לעומת זאת עצומה, אפשרויות המיקוד לקהל היעד והחשיפה האדירה, עושות את שלהן. אם פעם היו מחלקים פליירים בדיוור ישיר לבתים או תפוצה רוויה במרכזים מסחריים אז היום אין צורך להדפיס, להפיץ ולקוות לטוב. אפשר לעצב את המודעה שתרצו לקדם ברשת, באופן שהיא תותאם לגלישה באתר גם ממחשב וגם מהנייד, לשגר אותה ישירות לעיניים של לקוחות שהגדרתם מראש, לפי קריטריונים של מקום מגורים, עבודה, תחביבים, גיל, מין וכדומה וגם לעקוב אחר התוצאות, באמצעות דוחות מפורטים. זו הדרך לקידום אתרים במחיר זול, ממוקד ויעיל.

איך מתרגמים את התועלת לרווחים?


לידים. לידים או המרות, הם למעשה היחס בין מספר הגולשים שנכנסו לאתר שלכם או לחצו על המודעה, לבין מספר הפניות אליכם. לצורך כך, אתרים לא רק בנויים מתכנים איכותיים וחווית גלישה, המקדמים אותם במנועי החיפוש באופן אורגני אלא גם מתכנים שמניעים את הגולשים לפעולה. קידום אתרים במחיר הכי גבוה שיש לא יעזור במקרה הזה. כאן הסוד הוא להתמקד בלקוח איכותי, שמבין מה אתם רוצים, מתחבר ואוהד את המוצר שלכם ולא סתם לנסות לפתות לקוחות לפנות אליכם. אם אין קשר בין התוכן שאתם מקדמים לבין המוצר או בין הציפיות והתיאור הגרנדיוזי של העסק לבין השירות בפועל, אתם מבזבזים את זמנכם ואת זמנם של הגולשים. לאסוף נתונים ולבנות מאגר עם לקוחות פוטנציאלים זה נחמד אבל לא בהכרח יביא את הכסף לקופה. מה שאתם צריכים כדי לייצר רווחים הוא קידום אתר במחיר הצלחה, כלומר, לגרום ללקוח לרכוש מכם את המוצר, לא רק לפנות אליכם. לצורך כך, עליכם להציג באתר ובאמצעים לקידומו יתרונות על פני המתחרים, תועלות, ליצור עניין ואהדה והכי חשוב- לא לשכוח שהתשובה לכל השאלות היא לא המוצר אלא הפתרון לבעיה שאנשים מחפשים.

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק