השלבים הקריטיים בפתיחת אתר אינטרנט למכירות

שלב ראשון: פתיחת אתר אינטרנט למכירות

השלב הראשון הוא פנייה לחברה לבניית אתרי אינטרנט למכירות, חנויות וירטואליות ואתרי סחר, המתמחה בתחום ויודעת להתאים לעסק שלך אתר שגם ימכור. ההשקעה בשלב זה היא קריטית ולא כדאי להתפשר על מחירים אלא להתמקד במערכות הניהול והמכירה באתר. מערכות קמעוניות למשל, מתמקדות בתהליך המכירה וההמרה, שני פרמטרים חשובים בפתיחת אתר אינטרנט למכירות. ישנן מערכות מובנות כגון וורדפרס, ג'ומלה, דרופל ו- Woocommerce שאולי עוד זקוקות לשיפור אבל יכולות לתת מענה וישנן מערכות בבנייה אישית, המותאמת ומעוצבת באופן ייעודי לעסק שלך.

שלב שני: הפתרונות שאתר מכירות צריך לתת

בשלב התכנון, צריך לקחת בחשבון את נקודת הקצה, כלומר הרגע של פתיחת אתר האינטרנט למכירות. בשלב הזה פתרונות קלים לניהול המערכת יהיו נחוצים, במיוחד אם מדובר באתר הכולל מאות ואלפי פריטים ועמודים, שצריכים גם לדבר אחד עם השני וגם להתעדכן באופן שוטף. שיקולים שיווקים, כגון קידום אתרים בגוגל ופרסום ממומן בגוגל שתצטרכו לבצע כשהאתר יעלה לאוויר, הם עוד נדבך שיש לחשוב עליו מראש, בין היתר בשל הצורך לשלב מילות מפתח בתוך האתר ובתיאור המוצרים. לא פחות חשוב, אם לא יותר, לתכנן את חווית המשתמש הגולש באתר, מהירות הטענת הדפים, אבטחת המידע וכדומה. כל אלו צריכים לקבל פתרונות בשלב התכנון, כמו גם פתרונות אפשריים כתוצאה מניבוי התנהגות קהל היעד, הרצון למשוך לאתר גם קהל אקראי, יצירת מרחב וירטואלי פונקציונאלי והיררכי מבחינת שלבי הרכישה וכדומה.

שלב שלישי: עסק לכל דבר

פתיחת אתר אינטרנט למכירות כמוהו כפתיחת עסק לכל דבר ועניין. יש לוודא כי האתר מספק מערכות או מערכות תומכות לניהול מוצרים, מלאי, הפצה, הזמנות, מעקב וסטטיסטיקות מלאות, כמו גם אפשרויות לנהל את כל אלו און-ליין ולהצליב מידע. למשל, אם המערכת מספקת מידע על הפריט הנמכר ביותר לחודש מסויים, מנהל העסק יוכל בהתאם להערך עם מלאי ואפילו לקבוע מהלכים שיווקים לגבי המוצר. מערכות חשבונאיות, מערכות סליקת כרטיסי אשראי ותשלום, מערכות למעקב אחר מסלול המשלוח והגעתו ליעד וכדומה, הן חלק בלתי נפרד משלב הקמת העסק.

שלב רביעי: ניהול מוצלח

לא מספיק שהעסק יתנהל כשורה ובניית האתר תבוצע לפי "הספר". פתיחת אתר אינטרנט למכירות כרוכה בהפעלה נכונה ולכן, זהו השלב הקריטי ביותר, שיכול להבדיל בין כישלון להצלחה. למשל, איך יפתחו חלונות האתר באופן קל ונח לשימוש בעת ביצוע רכישת המוצר על ידי הלקוח? פתרון אחד יכול להיות יצירת חלון נפרד, שנפתח על המסך ומראה את רשימת הפריטים שבעגלה עם אפשרות להמשך קנייה. ברגע שבחרת את המוצר, נפתח בצד ימין חלון ובו הפריט, כולל אפשרויות להמשך רכישה או לתשלום. מה עוד? אלמנטים נוספים שיהפכו את פתיחת אתר אינטרנט למכירות לסיפור הצלחה גם לעסקים קטנים ובינוניים, הם חשיבה מעמיקה על אפשרויות ההרשמה, שצריכות לרשום או לזהות את המשתמש ללא קשיים, שאלות וסירבולים מיותרים. למשל, אפשר לחלק את חלון הכניסה לשני קהלים- לקוחות רשומים ולקוחות חדשים. יש להימנע מכפל וטעויות בהרשמה ולבקש פרטים מינימאליים, על מנת להבטיח ששלב זה יעבור מהירות. שאלות בעת ההרשמה, כגון "מה מצבך המשפחתי?", יגרמו ללקוח להעדיף רכישה במקום אחר, ובצדק. אפרופו מקום אחר, המתחרים קיימים ונושמים ברשת וגם הם יעשו הכל כדי למכור יותר, לכן חשוב לעקוב אחר המתחרים והפעילות המשתנה שלהם, הן ברמת המוצרים והן ברמת אמצעי המכירה באתר. ישנם עוד מרכיבים רבים מהותיים בפתיחת אתר אינטרנט למכירות וניהולו באופן נכון, לרבות סליקה ותשלומים, משך זמן השילוח ואמצעי המשלוח, הקשר עם הלקוחות וכדומה. אם אתם מתעניינים ונשמע לכם טוב, תוכלו לפנות אלינו להתייעצות אישית.

לבסוף, לא יזיק אף פעם ללמוד "מהטובים ביותר" גם אחרי פתיחת אתר אינטרנט למכירות. כמו תמיד, עשו את זה עוד לפנינו ולכן, רצוי להתעדכן ולקחת דוגמאות מאתרי מכירות מצליחים ומוכרים, החל מרמת הממשק וכלה בעיצוב הכפתורים. היתרון של החברות הגדולות הוא היכולת להשקיע בפיתוחים ומחקרים, אשר את תוצאותיהם ניתן לראות באתרים עצמם. שאיבת רעיונות וכלים חדשים, ראש פתוח וניהול חכם ומסודר של האתר, יתרמו להצלחתו. מתלבטים איפה להתחיל? מלאו טופס פנייה (ללא שאלות אישיות) ונחזור אליכם אנחנו כאן!

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק