פתיחת אתר אינטרנט – רגע... מאיפה מתחילים?

בשנים האחרונות, ככל שעולם הדיגיטל הפך לזירת הפרסום הלוהטת ביותר, אנחנו רואים הרבה יותר אתרי אינטרנט. בלוגרים, יועצים, חנויות קטנות וארגונים גדולים, כולם מקימים אתרים משלהם. יכול להיות שזה קצת מבלבל אתכם, ודווקא עכשיו, כשאתם מנסים לנווט בתוך הכאוס ולהבין למה צריך את זה בכלל ואיך מתחילים. אלא שאם עושים את זה נכון, פתיחת אתר אינטרנט היא דרך מצוינת לקדם את העסק, השירות, המוצר ואפילו המסר שאתם מבקשים להעביר.
 

פתיחת אתר אינטרנט – על שום מה?

לפני שאתם מחליטים להקים אתר אינטרנט, חולמים בגדול, בוחרים צבעים ומנסים לעצב לוגו משלכם, חשוב לעצור ולהבין מה בעצם המטרה שלכם. ההחלטה על פתיחת אתר אינטרנט היא רק הצעד הראשון שלכם, ולפני שאתם עוברים לשלב המעשי כדאי להבין מה אתם רוצים להשיג ולמה אתם בכלל פותחים אתר. הנקודה הזו חשובה משום שכל אתר יתוכנן וייבנה בדיוק לפי הצורך. חנות מקוונת זקוקה לאסטרטגיה ברורה, מבחירת המוצרים וסידורם לפי קטגוריות, ועד לביצוע תשלום מאובטח דרך האתר. מנגד, בלוג או אתר תדמית יפעלו אחרת לחלוטין, ואם אתם משתוקקים להקים אתר אקטואלי שיתחרה באחד העיתונים הגדולים, גם כאן הצורך שונה לחלוטין.
 

המטרה הסופית שלכם בפתיחת אתר אינטרנט

אחרי שהחלטתם על חנות וירטואלית, אתר תדמית, בלוג מקצועי או פורטל תוכן, אתם ערוכים ומוכנים להמשיך קדימה. עם זאת, חשוב להבין מה האתר שלכם אמור להשיג ומה אתם באמת מצפים. אם אתם מתכננים חנות דיגיטלית אתם בוודאי מגדירים יעד מכירות שיכסה על ההוצאות שלכם. לעומת זאת, אתר תדמית מיועד, לרוב, כדי למשוך לקוחות ולייצר לידים ופניות לעסק. אם אתם רק רוצים לכתוב ומקווים להגיע לקהל גדול שיקרא את מה שיש לכם לומר, זה כבר סיפור שונה ובהחלט סביר להניח שהיעד הוא קהל קוראים נאמן ורחב – עד כמה שרק אפשר.
 

פתיחת אתר אינטרנט? ראשית קהלי יעד

לכל עסק, מוצר, שירות או טקסט פשוט יש קהל. או לכל הפחות, יש קהל יעד שאליו תרצו להגיע. מומלץ להגדיר את הקהל מוקדם ככל האפשר, ויש לכך כמה סיבות טובות. מעל לכל, בחירת מבנה האתר, העיצוב שלו והתכנים השונים, כל אלה יושפעו מאפיון הקוראים והגולשים שלכם. גברים או נשים, צעירים או מבוגרים, בעלי השכלה או תושבי אזור גאוגרפי מסוים, למי אתם באמת רוצים להגיע? ככל שתדייקו תוכלו לתכנן אתר רלוונטי שמעוצב בהתאם ללקוחות הפוטנציאליים, וזו המטרה שלכם בפתיחת אתר אינטרנט.
 

מתחילים לתכנן את פתיחת אתר האינטרנט

בשלב הבא הגיע הזמן להתחיל להיכנס לפרקטיקה ולתכנן את האתר עצמו. אם בחרתם להקים חנות וירטואלית זה הזמן שלכם להגדיר מה יוצג בעמוד הבית, אילו עמודי מוצרים יש, האם והיכן תציגו מחירים, איך תעוצב הקופה וכמה תמונות תציגו. לחלופין, פתיחת אתר אינטרנט תדמיתי תדרוש הגדרה ברורה של עמודי תוכן, מעמוד האודות, דרך תיאור השירותים ועד למאמרים מקצועיים. כמובן שבכל שלב חשוב לתת דגש רב לקידום אורגני בגוגל (SEO) כדי לשפר את דירוג האתר שלכם בגוגל, המקום שממנו הלקוחות שלכם צפויים להגיע.
 

פתחתם אתר אינטרנט... מה אחרי?

אחרי התכנונים, השרטוטים, העיצובים, הליטושים, הדיוקים והתיקונים, תגיעו אל אתר האינטרנט נחשק. אלא שכאן העבודה רחוקה מסיום, וכאן בדיוק מתחילה העבודה האמיתית. לצד ניהול התוכן שלכם באתר, עדכון התמונות וקטעי הווידאו, ניהול המוצרים והעלאת המאמרים שלכם, זה הזמן להשקיע בפרסום. פרסום בפייסבוק הוא כלי מרכזי אבל גם גוגל, קידום אורגני הוא מבורך אבל אל תקלו ראש בחשיבות העצומה של הפרסום הממומן בגוגל. עם הליווי המקצועי של דרוקסיט, המתמחה בתכנון, הקמת אתרי אינטרנט ובקידום אורגני וממומן, האתר שלכם יעשה את העבודה הכי טוב שאפשר. עם קמפיינים שמתוכננים על פי אסטרטגיה ברורה ומוגדרת, עם כלי השקיפות שמאפשר לכם לדעת בדיוק מה קורה בכל קמפיין בכל רגע נתון, ועם שירות אישי מהשורה הראשונה, האתר שלכם בידיים טובות.


התחילו עוד היום!
אין ספק, פתיחת אתר אינטרנט היא משימה מורכבת, כזו שמחייבת מקצועיות, תכנון והרבה ידע פרקטי. כדי לעשות את זה נכון, להימנע מטעויות ולמקסם את התועלת מהאתר שלכם, פנו לצוות דרוקסיט וקבלו ייעוץ וליווי אישי לכל אורך הדרך. התחילו לתכנן את האתר שלכם כבר עכשיו!

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק