גוגל מפתחת עמודים שנפתחים מהנייד בתוך שניות ספורות, מהלך שמשפיע על בניית אתרי האינטרנט והחנויות הוירטואליות, כאשר חווית הגלישה המהירה תעמוד במרכז. תמהרו להצטרף!

בעידן שבו כולם רוצים הכל "מהר ועכשיו", גם גולשי הרשת מתחילים לאבד סבלנות עד שהעמודים נפתחים. גוגל הבינה שהגיע הזמן לעשות מעשה ובשנת 2015 הכריזה על פיתוח דפי ה- AMP באתרי האינטרנט. דפי ה- AMP במילים פשוטות הם חלק מתהליך בניית אתר האינטרנט ומטרתם לשפר את חווית הגלישה מהנייד. יתרונם הגדול של דפים אלו הוא ביכולת שלהם להיפתח בתוך מספר שניות. כרגע מדובר על 1-4 שניות בלבד, כאשר עמודי תוכן יהיו המהירים ביותר להיפתח . טכנולוגיה כזו תהיה בעלת השפעה מכרעת לא רק על בניית אתרי האינטרנט אלא על החנויות הוירטואליות , בהן חווית הגלישה היא שירות מהותי. הלקוחות יוכלו לעבור במהירות ממוצר למוצר, לדפדף בתוך שניות בעמודי החנות הוירטואלית ולא יאלצו לחכות לעליית העמוד בכל הקלקה.

בשנת 2016 כבר הוצגו בעולם דפי "טעינה מהירה" (AMP (Accelerated Mobile Pages- בפומבי וגם המומחים לבניית וקידום אתרים לא נשארו אדישים. למה? ראשית, כי טעינת עמודים במהירות מבטיחה שהלקוחות יישארו בדף ויקבלו תחושה שהתוכן שהם קוראים הוא חלק אמין ואינטגראלי ממערכת גוגל. שנית, כי כשגוגל רוצה לקדם טכנולוגיה, היא בדרך כלל מקדמת דפים שזורמים איתה ועומדים בדרישות, גם אם היא לא מכריזה על זה באופן רשמי. לכן, זו כנראה תהיה עוד הזדמנות לקידום אורגני של האתר והחנות הוירטואלית. גופי פרסום בינלאומיים וקהילת מפתחי האתרים והדפים האינטרנטיים (html) מביעים עניין עצום וכולם מחכים לראות אם זה עובד, מחזיק לאורך זמן ולא פוגם באיכות הויז'ואלית של הדפים.

כדי שתוכלו להצטרף אתם צריכים להתחיל לתכנן או יותר נכון "לתכנת" את הדפים שלכם כבר בשלב בניית האתר או שדרוגו, כך שיותאמו לדרישות. על מנת שגוגל תוכל לזהות את הדפים המותאמים לפתיחה מהירה, נדרשים הגדרות ועיצובים מקצועיים. גוגל גם ממליצה רשמית על הדרכים שמסייעות לה לאתר את דפי ה- AMP שלכם, ומציינת: "אם לדף אינטרנט מסוים שמופיע ברשימת התוצאות של חיפוש Google יש גרסת AMP חוקית, חיפוש Google יפנה משתמשים במכשירים ניידים לגרסת ה-AMP בקובץ השמור".
העמוד הרשמי: https://support.google.com/webmasters/answer/6340290?hl=iw
האתר הרשמי של הפרוייקט: https://www.ampproject.org/

על מנת שתוכלו ליישם זאת ושגוגל תוכל לזהות את הדפים שלכם, בנייתם ועיצובם של דפי האתרים צריכה לעמוד בדרישות מסויימות, כגון עיצוב שתואם למפרט, אירוח הדפים בכתובת המקושרת לאתר הראשי, הקפדה על מבנה, גילוי הדף, סטטוס, ועוד. כמו בכל קידמה, גם כאן יש חסרונות, כך למשל עלולה להיפגע האיכות הגרפית, האפשרות לשליחת טפסים ולא נשכח שמדובר בדפים המשמשים מנוע חיפוש אחד- גוגל. כך שעליכם להמשיך לבנות ולטפח את האתרים הרספונסיביים במקביל לפיתוח דפי AMP.

אז נסכם ככה:
  • לאור השינויים הטכנולוגיים הצפויים, מומלץ כבר היום לתכנן את בניית האתר, החנות הוירטואלית ודפי הנחיתה לגלישה בנייד, כולל דפי AMP, בהתאם לדרישות של גוגל, כך שתוכלו בעיקר לוודא שמי שנכנס לדפים שלכם יוכל לפתוח אותם בתוך שניות ולקרוא את מה שיש לכם להגיד.
  • זה לא אומר חלילה שאפשר להזניח את פיתוח וטיפוח האתר הרספונסיבי, להפך, תמשיכו לשדרג.
  • המרוץ לשיפור שירות וחווית הלקוח נמשך בקצב דיגיטאלי, מה שאומר שאנחנו ממשיכים לקדש את המהירות, התוכן והיעילות. מהרו להצטרף אלינו!

קישורים מומלצים:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק