צמד המילים הזה עשוי להישמע לכם מוכר, גם אם במעומעם. אתם יודעים שהוא קיים, שמעתם בעלי עסקים ומנהלי שיווק מדברים עליו, אבל גם לא ממש העזתם לשאול מה הם בכלל דפי נחיתה. התשובה הפשוטה ביותר לשאלה הזו שהיא שמדובר באחד הכלים השיווקיים המשמעותיים ביותר שקיימים בעולם הדיגיטל. דף הנחיתה שלכם, אם תתכננו אותו נכון, הוא דף אינטרנט נפרד, בודד, כזה שעומד בפני עצמו ולא כחלק מאתר האינטרנט שלכם. הוא ממוקד יותר והוא אמור להעביר ללקוח הפוטנציאלי את כל המסרים המרכזיים והחשובים ביותר כדי להניע אותם לפעולה כלשהיא. הפעולה הזו תהיה לרוב אחת משתיים: או שתקבלו את פרטי ההתקשרות שלו, או שהוא יבצע רכישה. אז איך בדיוק עושים את זה?

השלב הראשון: תכנון אסטרטגי

הרבה לפני שתתחילו לנסח טקסטים או לעצב מודעות, וגם הרבה לפני שתיעזרו בקופירייטר או מעצב גרפי שיעשו את זה עבורכם, חשוב לעצור ולתכנן את המהלך הבא שלכם. דפי נחיתה לעסקים שונים במהותם מכל אתר אינטרנט או פוסט שהעליתם אי פעם בפייסבוק. הקווים שהנחו אתכם בתכנון האתר או בניהול המדיה החברתית לא ממש קיימים כאן, או לפחות – כללי המשחק קצת שונים. דרוקסיט, כחברת בניית וקידום אתרים שיודעת לתכנן דפי נחיתה ולהפיק אותם ברמה הגבוהה ביותר, היא דרך טובה להתחיל. יחד נוכל להגדיר מי הוא קהל היעד שלכם, מה מאפיין אותו, מה הוא צריך ומה המוצר שלכם מספק לו. זו גם ההזדמנות להבין טוב יותר מה היתרון שלכם על פני כל שחקן אחר בשוק, ולהגדיר את מטרת הדף בצורה הכי מדויקת שאפשר.

השלב השני: עיצוב הדף

כשאנחנו יודעים להצביע על קהל היעד שלנו, אנחנו גם יודעים איך לגשת אליו ומה רלוונטי עבורו. עיצוב דפי נחיתה הוא אם כן הצעד הבא, וכאן נצטרך לבחור את התמונה הנכונה, הצבעים המדויקים וכל אלמנט עיצובי אחר שיקדם אותנו לעבר המטרה. דפי נחיתה אמורים להיות מרשימים ומושכים מאוד, בוודאי אם המטרה שלכם היא לבלוט בשטח ולאותת ללקוח הפוטנציאלי שלכם שאתם אלה שלהם חיכה כל חייו. עם הליווי המקצועי של צוות דרוקסיט תוכלו להיות בטוחים שדף הנחיתה שלכם יהיה מדויק, אטרקטיבי ואפקטיבי. הוא יסקרן את הלקוחות מצד אחד, ויניע אותם לפעולה מצד שני. מכאן הדרך לעסקת המכירה תהיה קצת יותר קצרה.

השלב השלישי: כתיבה שיווקית

הדפי נחיתה יכולים להיות יפהפיים, וגם מאוד מסקרנים ומושכים, אבל המילים שבהן נשתמש יעשו הבדל גדול בין עוד דף יפה, לבין מהלך שיווקי שמביא תוצאות. למשל, דף נחיתה אפקטיבי הוא דף שכולל טקסט קצר ומדויק יותר, שמדבר ישירות אל הלקוח, מזהה את הצורך שלו ומספק לו מענה אמיתי. בנוסף, דף הנחיתה הזה יכלול גם טופס קצר, פשוט ומאוד ברור, שבו יתבקש הלקוח להשאיר שם וטלפון בלבד. לצורך השוואה, דרך טובה להחטיא את המטרה היא לכתוב טקסטים ארוכים ומייגעים, להוביל את הלקוח הפוטנציאלי אל כפתורים אחרים שיעבירו אותו למקומות אחרים בדף או ברשת בכלל, או לספר לו על עשרות מוצרים אפשריים – במקום מוצר אחד משמעותי שיכול לעזור לו באמת. פשטות, יעילות, מהירות, אטרקטיביות ומיקוד. כך מתכננים דפי נחיתה.

השלב הרביעי: קידום דפי נחיתה

לאחר תכנון אסטרטגי מעמיק ובעקבותיו בנייתם של דפי נחיתה, הגיע השלב שבו דף הנחיתה עוזב את שולחן השרטוטים ויוצא אל העולם. אלא שבדפי הנחיתה אין אפשר לבצע קידום אורגני בגוגל כפי שמקדמים אתרי אינטרנט. הסיבה לכך פשוטה – דף נחיתה לא יכול להכיל תוכן מעמיק בעוד קידום אורגני נשען על קידום תוכן ועל קישורים. דרך טובה יותר להניע גולשים אל דפי הנחיתה שלכם היא באמצעות פרסום בגוגל או פרסום בפייסבוק. כשאתם מתכננים קמפיין שיווקי במנועי החיפוש או בפייסבוק בהחלט עדיף להפנות את הגולשים אל דף הנחיתה שלכם, ולא לאתר עמוס בתוכן ומידע שבו הם עשויים ללכת לאיבוד.

חברת דרוקסיט, המתמחה בבניית אתרים ושיווק דיגיטלי, עומדת לרשותכם בכל שלב בדרך. הצוות המנוסה שלנו יעזור לכם בתכנון ובבניית דף נחיתה אפקטיבי ועם הכלים המתקדמים שלנו תוכלו לעקוב אחר ביצועי הדף שלכם בקלות ומכל מקום – צרו איתנו קשר עוד היום לתכנון דף הנחיתה האפקטיבי שלכם!

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק