למה צריך מאמרי קידום, מה זה מודעות גוגל ומה הקשר למהירות הגלישה באתר? מדריך מקוצר למינוף העסק שלכם

למה צריך מקדמי אתרים?


קידום אתרים נולד כתוצאה מהצורך להוביל את המוצר שלכם לראש רשימת החיפושים. אלא שמנועי החיפוש יודעים את זה ויש להם שיטות משלהם לקדם את מי שהם מוצאים לנכון. אף אחד לא יודע את הפרמטרים שהם קובעים אבל כולם עוקבים בדריכות, מבצעים הערכות, ניסיונות ומתעדכנים בכל תזוזה חדשה שעושים מנועי החיפוש. בין היתר, כשמנועי החיפוש רוצים לקדם את מטרותיהם והאתר שלכם לא נמצא ראוי, הם גם יודעים "להעניש" אתכם, למשל, אם הגלישה באתר איטית, אם הוא לא מאובטח ולא נגיש. יש להם דרכים משלהם, סמויות וגלויות, להזהיר את הגולשים מפני כניסה לאתר. מכל הסיבות הללו מקדמי אתרים נחוצים לכל עסק.

שיטות נפוצות לקידום האתר


הם יעשו כמעט הכל כדי שהעסק שלכם יופיע בראש רשימת החיפושים. עד כדי כך, שחברת ענק כמו איקאה נתנה למוצרים שלה שמות של שאלות שמחפשים אנשים בגוגל. השיטות הנפוצות של מקדמי האתרים לדחוף אתכם לראש הרשימה:

  1. קידום אורגני מעלה את המוצר שלכם לראש רשימת החיפושים מתוקף היותו רלבנטי, מעניין ומציע פתרון, תועלת וערך, שעונים על ביטויים שמחפשים הגולשים באינטרנט. לצורך כך, יש לעלות לרשת תוכן איכותי באמצעות מאמרי מידע רלוונטיים, ניהול בלוג ולספק מידע וכתבות בעלות ערך ומילות מפתח רלוונטיות. אגב, יש שסוברים כי למילות מפתח וחזרתן בתוך הטקסט כבר אין משמעות ואפילו להפך, שמנועי החיפוש מזהים תוכן שיווקי הכולל חזרה על ביטויים ודוחקים אותם. ככה או ככה, מדובר בניסוי וטעייה, תבדקו מה עובד עבורכם הכי טוב ואל תפחדו לשנות. מדובר בתהליך ארוך טווח אבל אמין ועם תוצאות טובות. במבחן התוצאה הוא בעל המרות מרובות יותר מהקידום הממומן.

  2. האתר שלכם חייב להיות נגיש, לספק גלישה מהירה ולהיות מאובטח ומותאם לגלישה בנייד. למנועי החיפוש יש אינטרס לדחוק ואפילו להזהיר מפני אתרים שלא עומדים בסטנדרטים של חווית הגלישה. לכן מקדמי אתרים יציעו לכם דרכים לשיפור חווית הגלישה, בין היתר בשינוי קוד, מבנה ועיצוב. קישורים לאתר שלכם יעלו אתכם למעלה ולכן כתבות באתרים אחרים עם קישורים לאתר שלכם, הם עוד אמצעי אורגני יעיל. גם אם אתם עומדים בכל "התקנים" המחמירים, עדיין מקדמי אתרים ימליצו לכם על דפי נחיתה ככלי יעיל יותר מכל אתר לביצוע המרות.

  3. קידום ממומן הוא קידום באמצעות תשלום, כגון מודעות גוגל ופרסום בגוגל, המבוסס על google adwords, כאשר התשלום נקבע לפי מספר הקלקות ומתוקצב מראש, ללא תוספת מע"מ. זו השיטה הבטוחה להופיע בראש העמוד, למעלה או בצד. המילה "מודעה" תופיע מתחת לקישור, כך שגם לצופים יהיה ברור שמדובר בפרסום זאת להבדיל מקידום אורגני. המערכת מאפשרת לקבוע את מאפייני קהל היעד שיחשפו למודעה (אתם לא רוצים לשלם על הקלקות ללא פוטנציאל המרה) ולהיעזר באתרים שותפים של גוגל להפצה. נהוג ליצור "קבוצות" מודעות המכילות מילות מפתח שונות, מה שמאפשר למקד ולמקסם את התוצאות. לבסוף, מקדמי האתרים ימליצו לכם לא להפנות את הקישור לאתר אלא לדף נחיתה ואפילו להוסיף תגובה כגון "תודה" לאלו שממלאים תופס פנייה, מה שגם מסייע למדוד את מספר ההמרות. יש לציין, כי קיימת אופציה למקד את הקמפיין לטאבלטים וניידים.

  4. שיווק גרילה של מקדמי האתרים הוא ההפך משיטות הקידום הנפוצות. עקרונית הוא משתייך לקידום אורגני אבל ניתן למנף אותו עם קידום ממומן. שיווק כזה מייצג את הפעולות החריגות, הלא קונבנציונאליות, שלא מצריכות השקעה ארוכת טווח כדי להשיג את המטרה. שיווק גרילה צריך לבצע באופן מאוד מחושב, כי כמו שהוא יכול להביא תוצאות בזק, ככה או יכול לגרום לנזקים ארוכי טווח. דוגמה לשיווק גרילה קלאסי, הנמצא בשימוש בעיקר בארצות שמעבר לים, תוכלו למצוא בסרטון הויראלי של חברת "ניוואה" https://www.youtube.com/watch?v=P6QE5GrdrM0

מה עוד צריך לדעת לפני שמתחילים?


בשל הצורך והביקוש, גם ההיצע עולה אבל לא כל אחד שקורא לעצמו "מקדם אתרים", הוא בעל ידע וניסיון בתחום. כדאי מאוד לתאם ציפיות מראש, לבדוק שלמקדמי האתרים יש את היכולת לספק תוכן איכותי, אמין ומעניין והכי חשוב, לנתר ולעקוב אחר הנתונים שלכם ושל המתחרים. מקדמי אתרים שהם גם שותפים של גוגל יכולים לסייע לקידום תוצאות החיפוש. מקדמי אתרים שלא מגלים גמישות ונאחזים רק בשיטה אחת, מן הסתם לא מתאימים לכם. בעולם של תוכן, יצירתיות היא שם המשחק.

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק