קודם כל חשוב לדעת אילו סוגי התקשרויות קיימות באתרים ודפי נחיתה ואילו היתרונות וחסרות יש לכל אחד מהם.


  • כפתור התקשרות – כפתור שמציג את מספר הפלאפון של בעל העסק, עם אפשרות התקשרות ממכשירים ניידים (לעסקים שעושים פרסום בגוגל Adwords ורוצים שיהיה להם תוסף התקשרות למודעה לצורך ספירת המרות, מספר הפלאפון חייב להיות כטקסט ולא כתמונה):
    (תמונה להמחשה)
    מספר טלפון מקושר מדף נחיתה
  • טופס יצירת קשר (טופס לידים) – טופס יצירת קשר בד"כ בנוי מ-3 פרמטרים עיקריים שהם: שם מלא, מספר פלאפון ומייל:
    (תמונה להמחשה)

    טופס יצירת קשר בדף נחיתה

איזה סוג יצירת קשר עדיף? זה מאוד תלוי בעסק


ישנם עסקים שרוצים שהגולש ימלא את הפרטים בטופס יצירת קשר בכדי ליצור לעצמם מסד נתונים של לקוחות המעוניינים במוצר.
ישנם עסקים שלא מעוניינים שלקוחות יצרו איתם קשר מחוץ לשעות העבודה אז הם פחות מעדיפים לשים כפתור התקשרות (חיוג לטלפון נייד).
ישנם עסקים שאין להם נציג מכירות בכל שעות היום אז הם מעדיפים שלקוחות ישאירו פרטי יצירת קשר ונציג מכירות יחזור אליהם.

ויש עוד המון סיבות מה עדיף פחות או מה עדיף יותר, אבל אם אתם שואלים אותי איזה סוג יצירת קשר עדיף לשים בדפי נחיתה לא הייתי חושב פעמיים והייתי אומר את שניהם! למה? זה פשוט, בראש ובראשונה אנחנו מתאמים את הדף נחיתה לסוגי אנשים שונים חלק אוהבים להתקשר וחלק אוהבים שיחזורו אליהם, היכולת של יצירת מסד נתונים מפרטים שנשלחו בטופס יצירת הקשר זה יתרון משמעותי שיכול לעזור לכל בעל עסק ובנוסף בעל עסק שלא רוצה לקבל שיחות מחוץ לשעות העבודה יכול לבקש מחברת בניית האתרים שכפתור ההתקשרות יופיע בדף נחיתה רק לפי שעות פעילות העסק.

ולשאלה העיקרית... מיקום טופס יצירת הקשר / כפתור התקשרות.


שאלת השאלות, לאחר מחקר ערוך מאוד וניסויי A/B Testing במגוון תחומים שערכנו בחברה יש לנו תשובה עבורכם.
יש הרבה סוגי דפי נחיתה, בחלקם יצירת קשר למעלה במחלקם למטה ובחלק בצד, מה כדאי? כשאנחנו מדברים על קהל ישראלי דוברי עברית הדבר הראשון שאנחנו צריכים לקחת בחשבון זה כיוון הכתיבה והקריאה, מה זה אומר? כיוון הכתיבה היא מצד ימין לשמאל (RTL) מה שעוזר לנו לדעת שהמקום הראשון שגולש ישראלי יסתכל אליו הוא ראש הדף בצד ימין, אנחנו לא רוצים שגולש יכנס לדף נחיתה והדבר הראשון שהעניים שלו יקלטו זה טופס יצירת קשר( יכול לגרום לאנטי) אז למעלה בצד ימין של הדף יורד מהפרק (בדר"כ באזור זה של העמוד אנחנו שמים את תמונת הSuper Hero שלנו, כמה מילים על העסק ויתרונותיו, המלצה טובה מאיזה לקוח/ה או כל דבר שיכול לקנות את הלקוח).

מיקום טופס יצירת קשר באמצע הדף הייתי ממליץ יותר לאנשים שהמוצר שלהם דורש המון מידע ולכן צריך לחלק אותו בכדי לא להעמיס על הגולש בקריאה ממושכת. בחלק העליון של הדף כדאי לשים תמונה אווירה לאחר מכן מספר מילים על העסק המוצר ומשפט הנעה לפעולה, טופס יצירת קשר ואז במידה והוא לא מילא פרטים והוא בוחר להמשיך לקורא, נוסיף עוד מידע/תמונות על המוצר מתחת לטופס יצירת הקשר.

המיקום המנצח הוא בחלק התחתון של הדף! הסיבה לכך היא פשוטה יצירת רצף קריאה של הגולש עד להשארת פרטים אישים, ובמידה והלקוח מעוניין ליצור קשר מיידי - מספר פלאפון של בית העסק תמיד יוצג בראש העמוד מצד שמאל.

קישורים מומלצים:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק