נקודות למחשבה בדרך להצלחה או לכישלון של שיטת ההמרות במחיר הקלקה בלבד

למה צריך מקדמי אתרים?

שיטת תשלום עבור מודעות PPC- Pay-Per-Click היא אחת החביבות ביותר על לקוחות, המבקשים לחשוף ולשווק את העסק במהירות ולמקם אותו בראש תוצאות החיפוש, כל זה בעלות של תשלום נקודתי על לחיצה על המודעה בלבד. אבל... לא רבים מודעים לכך שמדובר לא פחות ולא יותר בסוג של הימור, כאשר את סיכוי הזכייה, כלומר מיקום המודעה במקום גבוה יותר, אפשר להגדיל. לכן, אם תנסו לעלות קמפיין לבד רוב הסיכויים שתיתקלו בכשלים, לא כי אתם לא מוכשרים אלא כי ניהול קמפיין מצריך ניסיון וידע רב. זאת הסיבה שרצוי לפנות לחברת אתרים שבאמת אלופה בטיפול וקידום מודעות PPC ולהתייעץ לפני שזורקים כסף סתם.

למה מודעות ה- PPC כל כך יעילות?

מודעות PPC מאפשרות למקד את הפרסום בגוגל לקהל היעד, כפי שהוא מוגדר ומפולח לפי צרכי העסק והמוצרים, כגון מיקום גיאוגרפי, תחומי עניין, גיל ועוד. מה שעוד הופך אותן לאטרקטיביות היא היכולת לשלוט בזמני ההופעה של המודעה, עד לרמת הגדרת שעות מסוימות ביום, שמתאימות להתנהגות של קהל היעד. למשל, אם שעת השיא של קהל היעד שלכם בגלישה באינטרנט היא תשע בערב, אז תבחרו לפרסם את המודעה בין השעות 8:00-22:00 וכן הלאה. יש יותר יעיל מזה? האמת שכן, מודעות PPC ניתנות למעקב אחר ביצועים, כלומר נתוני חשיפה ביחס להקלה (CTR) ואם הביצועים לא מספיק טובים אז יש אופציה לשנות את המסרים וההגדרות.

טעויות שיכולות להכשיל קמפיין PPC

לא כל מה שנראה פשוט מהצד, הוא אכן פשוט. לפעמים נדמה שקידום מודעות בגוגל בשיטות שונות ובהן PPC, יכול לעשות כל אחד אבל כדי להפנות תנועה איכותית לתוך האתר האינטרנט של העסק, צריך להימנע מטעויות ובעיקר למנף את הכלי הפרסומי המצוין הזה. קמפיינים רבים מושקעים בעסקים ומוצרים עם אסטרטגיית מסר נכונה, קהלי יעד מדויקים וכדומה אבל בקצה של כל העבודה הקשה הזו, כשמגיעים לבצע קידום לאתר העסק, יושב מישהו שמרים את הקמפיין לאוויר וכמו שהוא מרים אותו, ככה הוא גם יכול להפיל אותו. הנה כמה כשלים נפוצים שאף אחד לא רוצה ליפול בהם:

דעו שגוגל שולטת במיקום- גוגל עורכת "הגרלה" בין כל המודעות שעלו לאוויר ומחליטה מה יהיה המחיר להקלקה והמיקום של המודעה. אלא שהמטרה של גוגל היא להרוויח ולכן, אם מישהו חושב שאפשר להתחכם ולקבל חשיפה חינם עם מעט הקלקלות אז הוא טועה. אם המודעה לא זכתה להקלקות, גוגל לא ירוויחו ואם גוגל לא ירוויחו אז הם יבקשו לעלות את המחיר פר הקלקה ובמקרים מסוימים, גוגל פשוט תעלים את המודעה. לכן, הטעות הראשונה היא לחשוב שאפשר לקבל פרסום חינם, כשההפך הוא הנכון, כמה שתשלמו יותר, כך יש סיכוי שתזכו למיקום גבוה יותר וכאן צריך לסייג, כסף הוא לא הגורם היחיד שימקם אתכם בראש רשימת המודעות. את ביצועי המודעה, אגב, ניתן לשקלל לצורך הערכת מצב, על ידי מדד האיכות של גוגל.

טעויות בבחירת מילות מפתח- הטעות הזו נפוצה גם בקידום האורגני ואם להתמקד בקידום ממומן של מודעות PPC, אלו מצריכות לא רק מחקר מקדים וביצוע התאמה מדויקת אלא גם גמישות ונכונות לשינויים, ממש כמו שהטרדנים והפופולאריות של ביטוי מפתח משתנים כל הזמן. מלבד הפופולאריות של הביטויים, צריך לדייק גם בערך של המוצר כאשר ממקדים מילות מפתח. אולי למילים "רופא שיניים" יש פופולאריות גבוהה אבל מכאן ועד ליצירת יחסי המרה רצויים למרפאת שיניים ספציפית, הדרך עוד ארוכה. עוד טיפ קטן: לפני שעורכים שינויים בביטוי מפתח, אם כבר עורכים, רצוי לנתח את הנתונים באופן ראלי, שהרי לא כל המרה אומרת שייצרו איתכם קשר.

קמפיין ניסיוני לא משקף- הרבה פעמים מחליטים לבצע קמפיין ניסיוני לפני שעולים עם הקמפיין אלא שלפעמים הטעות מתחילה ממש כאן, רק כי לא שמתם מספיק כסף או דירגתם לא נכון את הביטויים. אם בשלב הזה תבצעו פעולות מדויקות וניתוח חכם אז הניסוי ידמה בדרך מצוינת את המציאות.

נשמע מסובך מידי? תתפלאו, לא מדובר בתורה מסיני אלא בצבירת ידע וניסיון. עבור מקדמי אתרים, יצירת קמפיין PPC הוא עניין שבשיגרה. מדובר במשימה די פשוטה, כל עוד שומרים על ראש פתוח, ממשיכים לנסות, להחליף ולשנות, עד שעולים על הנוסחה המנצחת, המתאימה בדיוק לצורך של הלקוח. חשוב לזכור, בהתחלה ובסוף, שהצורך הוא לא רק לייצר המרות אלא נסו תמיד לבדוק האם ההמרות הביאו גם ליצירת קשר. ההצלחה של מקדמי האתרים היא שאתם תרוויחו יותר. רוצים לנסות? אנחנו כאן!

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק