אני רק שאלה, למה צריך לבנות דף נחיתה כשיש לי אתר? כי דף נחיתה הוא המבט הראשון בפגישה ביניכם לבין הלקוח ויש לו השפעה מכרעת על המשך היחסים

מה זה דף נחיתה?


התחשבו על דף נחיתה כמו פגישה ראשונה. אתם רואים אחד את השני, מגלים איזה עניין ומחליטים להישאר בסביבה עוד קצת ולבדוק אם זה מה שאתם צריכים. דף נחיתה טוב יוצר בדיוק את זה, את תשומת הלב הראשונית, את הבעת העניין ובשלב הבא את הרצון להמשיך ולבסוף לפעול. הפעולה הסופית נמדדת בפניית הלקוח אליכם. אבל להבדיל מפגישה ראשונה, הוא לא יבצע את הפנייה אליכם כי אתם מוצאים חן בעיניו אלא כי אחרי שמשכתם את תשומת ליבו, הוא החליט שהוא צריך ומחבב את מה שיש לכם להציע לו.

רוצה לדעת מה המחיר של עמוד נחיתה? למאמר דף נחיתה מחיר

למה אני צריך את זה?


באתם צריכים דף נחיתה כי אתם רוצים שלקוחות פוטנציאליים יקליקו עליו ויפנו אליכם. עדיין שואלים את עצמכם מה זה דף נחיתה? זה השלב שהדיגיטל שלכם נכנס לפעולת שיווק ממוקדת יעדים ומביא לכם לידים. הלידים משמשים אתכם לאיסוף נתונים ובעיקר להגיע ישירות ללקוח בשל, שמתעניין ואוהד את המוצר שלכם. הקלקות ולידים הם יעדים בדרך למטרה. כל קמפיין דיגיטל, כולל מודעה בגוגל, קמפיין ברשתות החברתיות, פרסום בג'מייל ועוד, צריך דף נחיתה, המכיל מידע ממוקד ומדויק. במידה ותפנו את המקליקים על מודעת הקמפיין למידע נוסף באתר שלכם, רוב הסיכויים שהם ילכו לאיבוד בדרך ולא יגיעו לבצע את פעולת הפנייה. באותו אופן, אם יש לכם חנות וירטואלית אז דף הנחיתה שלכם יתמקד באותם מוצרים שהקמפיין נועד לקדם את מכירתם ולא בכלל מוצרי החנות.

מה המטרה של דף הנחיתה?


המטרה של דף נחיתה הוא לייצר המרות, כלומר אחוז הפונים אליכם מתוך אלו שהקליקו על דף הנחיתה. המדד נכון גם ליחס בין כמות הכניסות לאתר לבין הפונים אבל דף נחיתה מקצר וממקד את הדרך, להבדיל מאתר שנותן את כל התמונה הרחבה ומצריך השקעה גדולה יותר מצד הלקוח באיסוף המידע. התחלנו מהשאלה: מה זה דף נחיתה? במובן הזה דף נחיתה הוא הדלת הישירה לחדר של הבוס, קיצור הליכים וקבלת תשובות מיידיות שעונות על הצרכים והשאלות. דף נחיתה מעלה את יחס ההמרה, המטרה הסופית.

מה צריך להכיל דף נחיתה אפקטיבי?


שאלת השאלות מה זה דף נחיתה, בחלק המעשי שלה. דף נחיתה הוא תמצית ממוקדת מאוד של המסר שאתם מבקשים להעביר. בבסיס הוא דף מכירות ולכן חשוב לזכור שמטרת השיווק היא שהמוצר ימכור את עצמו, מתוך הבנה והכרה של קהל היעד, הרצון והצרכים שלו. רצון נובע מתוך צורך, שמקורו במחסור מסויים. המוצר שלכם מספק צורך כלשהו והוא לא היחיד בשוק, לכן עליו להיות גם בעל ערך. כשאתם כותבים דף נחיתה מכירתי, תחשבו איך לענות על הצורך והרצון ולהביא את הערך שלכם לחזית. אל תתרכזו בעצמכם, תתרכזו בקהל היעד ותמקדו את המסרים שלכם כך שיהיו ברורים וקצרים. יותר מידי מסרים הם בגדר "מרוב עצים לא רואים את היער" ולכן תוותרו על כל מסר שלא עונה על צורך.

מה זה דף נחיתה בעל ערך?


רגע לפני שאתם קוראים אלפי מאמרים על יישום מודל מכירות AIDA בדף נחיתה, תתרכזו בערך של המותג. אם תוכלו לתת את הערך הגבוה ביותר למותג שלכם אז עשיתם את שלכם ולא משנה על איזה מודלים התבססתם. התיאוריה הפשוטה והממוקדת ביותר, גורסת שקונים יעדיפו מותג בעל ערך, שמשמעו להדגיש את היתרונות והתועלות שלכם, בפחות עלות, לעומת שאר המותגים. לכן, פשטות ומיקוד אלו שני פרמטרים שחייבים לבוא לידי ביטוי בתוכן. באשר למודל המכירות AIDA שהוזכר כאן, נציין שמדובר במודל ותיק, משנות ה- 20 של המאה הקודמת, הבנוי על מודל פסיכולוגי ומשמש כשיטת הדרכה במכירות. יש הטוענים בעדו ויש הטוענים נגדו, כך או כך עקרונותיו שימושיים לצרכי דף נחיתה והם אומרים שעליכם קודם כל להסב את תשומת לב הלקוח ובשלבים הבאים ליצור עניין, רצון, תשוקה ולבסוף הנעה לפעולה, שהיא הפנייה אליכם. אז מה זה דף נחיתה? כל מה שתכתבו ותעצבו בעמוד אחד לצורך ייצור המרות.

שאלת מיליון הדולר: אפשר לבנות לבד?


אם אתם מתמחים בתוכן שיווקי, עיצוב ותקשורת שיווקית, בבקשה. אם לא אז מוטב שתוותרו על בניית דפי נחיתה בכוחות עצמכם, חינם או לא חינם, זה לא השיקול שיכריע, אם כבר החלטתם ללכת על זה. תנו למומחים בתחום לעשות את זה עבורכם כי הם יודעים מצוין מה זה דף נחיתה, מכירים את המתודולוגיה והדרכים להניע את הצרכן לפעולה. אם אתם רוצים למכור באמצעות המרות ואין לכם את הידע, הניסיון או הכלים להצליח, מוטב שלא תייצרו בעצמכם דף נחיתה, שעלול לגרום לכם יותר נזק מתועלת. "מה שקונים בזול עולה בסוף ביוקר", מכירים? אז אותו הדבר גם כאן.

טיפ


רבים, רבים מידי, נוהגים לפתוח או לסיים כל מסר שיווקי במילים "שתפו", "הגיבו", "הירשמו". ציווי לא יעזור לכם להניע פעולה, גם לא תחנונים. ערך שעונה על צורך, לעומת זאת, יעזור מאוד. כשאתם מעודדים את הלקוח לפנות אליכם, תגבילו אותו בזמן ותציעו לו ערך שאין לאחרים. למשל: הטבה ל-14 יום בלבד, מהדורה מוגבלת, הבטחה לפונים הראשונים וכדומה.

מה זה דף נחיתה במשפט אחד? מסר ממוקד, העונה על צורך, מציע ערך ומניע לפעולה מיידית.

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק