מהו אפיון אתר ואיך מכינים אותו


אפיון האתר - ההגדרה איך תראה הנכוחות של האתר שלכם ברשת.
אפיון אתר אינטרנט מתבצע בשתי שלבים:
השלב הראשון הוא שיתוף פעולה מלא עם חברת בניית האתרים שבונה לכם את האתר ותיאום צפיות. השלב השני מתייחס לחברה שבונה לכם את האתר בנושא הטכני של האתר והצד השיווקי שלו, בחלק זה הניסיון של חברת בניית האתרים שתבחרו הינו מאוד חשוב.
הדבר הראשון שאתם צריכים לחשוב עליו באפיון אתר זה כיצד האתר ידחוף את העסק שלכם ואיזה מידע לקוח פוטנציאלי צריך לקבל מהאתר על מנת שישאיר פרטים או שיתקשר אליכם.
זה קל להגיד "לכולם יש אתר אז גם אני צריך אחד", האמרה הזאת נכונה מאוד חייבים נוכחות ברשת לכל עסק, אבל השאלה העיקרית שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא איזה סוג אתר אתם צריכים(אתר תדמית, חנות וירטואלית, פורטל ואולי אפילו דף נחיתה זה מספיק)(למאמר בנושא דף נחיתה מחיר לחצו כאן) ואיך אני גורם לאתר לייצג אותנו כעסק בצורה הנכונה ביותר שתביא לקוחות פוטנציאלים רבים. עכשיו לאחר שהכרתם את עקרונות האפיון יש עוד שאלות שאתם צריכים להתייחס אליהם למשל:

  1. מה מטרת האתר?
  2. מי קהל היעד שלנו?
  3. אתר סטטי או דינמי?(אתר שהתוכן בוא משתנה או נשאר קבוע)
  4. האם פאנל הניהול נוח וקל למשתמש?
  5. איזה סגנון עיצוב מתאים לעסק שלנו?
  6. איזה אחסון לבחור ובאיזה נפח?
  7. שם הדומיין, האם שם העסק שלנו נכון גם לדומיין?
ועכשיו לתשובות... 


בחירת מטרת האתר


ראשית יש לבחור את מטרת האתר:
חנות וירטואלית – אתר המשמש למכירה של מוצרים אונליין ברשת באמצעות סליקת אשראי
אתר תדמית - אתר המשמש להצגת מידע אודות העסק ללקוח הפוטנציאלי כגון: המלצות, תמונות, סרטונים ועוד... (אתר לא מכירתי וללא סליקת אשראי) המטרה באתר זה הינה לידים (השארת פרטים ליצירת קשר או ביצוע שיחה)

מי קהל היעד שלנו


אפשר לפלח את קהל היעד בהרבה רבדים, כמו:

  1. גיל
  2. מין
  3. שפה
לדוגמא: אם קהלי היעד שלנו הינם בגיל מבוגר עם קושי בראייה מקרוב נעשה אתר עם תוסף נגישות

פנאל ניהול מה זה? ואיך בוחרים אותו?


פאנל הניהול משמש את בעל האתר על מנת לבצע שינויים בתוכן האתר, יש לבחור פאנל ניהול המאפשר שינוי תכנים בקלות, עדיפות לשפה העברית וללא צורך בהתערבות של חברת בניית האתר.
בפאנל הניהול של חברת דרוקסיט ישנם מגוון אפשרויות לניהול קל ומהיר של האתר כגון: הוספת תמונות, הוספת סרטונים, ניהול תפריטים, הוספת דפים וקטגוריות ועוד... והכל ללא הגבלה.
בנוסף, בפאנל תוכלו להשתמש 24/7 ללא תלות בשעות פעילות החברה.

איך בוחרים סגנון עיצוב?


האמת שזה תלוי אך ורק בכם! באילו צבעים אתם מגדירים את העסק שלכם, מה יופיע בכל עמוד, סדר הופעת הדברים מה אתם רוצים יותר להבליט ואילו דברים יגרמו למשיכת תשומת הלב של הלקוחות שלכם.
בחלק הזה של האתר דרוש שיתוף פעולה מלא של מעצב האתר ואנשי חווית משתמש(UX).

איזה אחסון לבחור ובאיזה נפח?


אחסון - בקצרה זה מין מחשב ממש חזק שקוראים לו שרת שעליו מתקינים את מערכת האתר. חשוב מאוד לבחור בחברה אמינה ובנוסף לוודא שפאנל הניהול של האתר תומך בשרת. פרט נוסף ומאוד חשוב הוא נפח האחסון שנקבע לרוב לפי מספר התמונות והתכנים שהאתר צריך להכיל (שאל את חברת בניית האתרים שלך).

עד כמה חשוב שם מתחם (דומיין)?


כתובת האתר נקרא דומיין, ישנה חשיבות רבה לשם הדומיין, השם חייב להיות קליט ייחודי ופשוט להקלדה.

אחרי שסיכמנו וענינו על כל השאלות.. ההמלצה שלי אליכם באפיון האתר היא להבין את הכתוב במאמר וליישם, נקודות אלו יוכלו לתת לאתר שלכם נקודת פתיחה טובה לעולם האינטרנט ולחסוך לכם כאבי ראש עתידיים.

היכן נפרסם את האתר? וכיצד נגיע לקהל יעד הרלוונטי לעסק? נתראה במאמר הבא...

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק