אם אתם נמצאים כיום בתהליך בניית האתר שלכם, וגם אם אתם רגע לפני, סביר להניח שסיפרו לכם עד כמה התוכן הוא חשוב. רבים כבר הכתירו אותו למלך, והאמת היא שהם גם די צודקים. השאלה הגדולה היא מה הוא התוכן הזה, שכולם מדברים עליו, ואיך משדרגים אותו. אתם גם בטח תוהים עד כמה הוא באמת חשוב ואילו השפעות יש לו על האתר, על התנועה אליו ועל המשתמשים בכלל. אז לפני שאתם בוחרים תמונות ומנסחים רשומה חדשה לבלוג שלכם, כדאי להבין קצת יותר איזה תוכן נחוץ לכם.
 

קידום אורגני בגוגל וטקסטים איכותיים

אחד הנושאים המרכזיים בתהליך בניית אתרים, הוא איכות הטקסטים המופיעים באתר. בכל הקשור לאיכות אנחנו לא מדברים בהכרח על שפה גבוהה (למרות שעברית תקינה בכל זאת הכרחית) אלא על האיכות. התוכן שאתם מייצרים אמור להיות בעל ערך משמעותי, בין אם אתם מספקים טיפים, נותנים מידע רלוונטי או מסקרנים את הקוראים עם טקסטים שכתובים היטב ומעוררים בהם עניין. טקסט איכותי תורם לאתר שלכם בכמה דרכים מרכזיות. מעל לכל, הוא מייצר חוויית משתמש טובה הרבה יותר, שהרי ככל שהקוראים ייהנו ממאמרי התוכן ועמודי המידע – כך הם יישארו יותר. בהתאם הטקסט האיכותי תורם גם לדירוג האתר בתוצאות החיפוש, ובמילים אחרות – הוא מסייע לקידום האורגני שלכם בגוגל.
 

תמונה שווה אלף מילים – גם בקידום האתר

בזמן שרוב בעלי העסקים, האתרים והבלוגים משקיעים את הזמן בטקסטים, הם נוטים לשכוח את התמונות. כלומר, הם זוכרים לשלב אותן אבל לא תמיד מקפידים על איכות התמונה. אלא שגם לה יש השפעה עצומה על קידום האתר ועל חוויית המשתמש בכלל. למשל, אחת הדרכים בהן איכות התמונה משפיעה על הקידום שלכם במנוע החיפוש היא בתרומה שלה לחוויית המשתמש. הרי תמונות הופכות את הטקסט לנהיר וברור יותר, הן מחזקות את הכתוב ובמקרים רבים גם מושכות את העין ומעודדות את הקוראים שלכם לבלות עוד דקה או שתיים (או יותר) בעמוד.
 

תמונות איכותיות עם תגיות נכונות

מאחר וגוגל בכל זאת נותן חשיבות לטקסטים, התמונה היפה חייבת חיזוקים – בעיקר בצורת מלל מדויק. כדי שגוגל יידע לאפיין את התמונה ואת הרלוונטיות שלה, תגיות מעבירות לו את המידע הנחוץ. זהו יתרון משמעותי אבל בוודאי שהוא איננו היחיד: תגיות עוזרות לנו להעביר מסר לקוראים גם כשהתמונה עצמה לא נטענת כראוי. כך, במקום איקס אדום ולא-מאוד-אטרקטיבי, הגולשים מקבלים טקסט חלופי. הוא יכול לתאר את התמונה המדוברת או את המסר שהיא אמורה להעביר, ומבחינת הגולשים מדובר בעוד תוכן בעל ערך.
 

קידום בגוגל ובפייסבוק נשען על הוויז'ואל

אם תחשבו על זה לרגע, פרסום בפייסבוק (בין אם מדובר על קידום ממומן בפייסבוק או דווקא על אורגני) נשען במידה רבה על תמונה טובה. מודעה שכוללת ויז'ואל שמושך את העין היא זו שתעודד את הגולשים להיכנס לקישור המצורף ולבצע פעולה. באופן דומה, גם התמונות באתר חיוניות. עם זאת, חשוב מאוד לזכור שחוויית המשתמש מושפעת גם מזמני הטעינה של האתר. במילים אחרות, תמונה שנטענת לאט מדי או אתר שנפתח בקצב איטי להחריד, הם אלה שגורמים לגולשים ללחוץ על מקש ה"חזור" ולנבור בין תוצאות החיפוש האחרות. כשזה קורה, הדירוג שלכם בגוגל נפגע.
 

איך תשפרו את התמונות והטקסטים?

אם עדיין לא התחלתם לעבוד על האתר החדש שלכם, התזמון שלכם מצוין. עם זאת, גם אם אתם עובדים עליו ברגעים אלה, וגם אם הוא כבר באוויר ואתם לא מצליחים להבין איך אפשר לשדרג אותו, עוד לא מאוחר לבצע תיקונים. צוות דרוקסיט, עם ניסיון רב בקידום אתרים בגוגל וברשתות החברתיות, לצד שפע של ניסיון בתכנון ובניית אתרים, מלווה אתכם גם בתהליך הזה. יחד נוכל לבחון את הטקסטים והתמונות באתר או לתכנן את אלה שיעלו באתר החדש שלכם. הכל מתוך התמקדות במטרה אחת: יצירת תוכן איכותי ובעל ערך, כזה שיגדיר חוויית משתמש מצוינת וישפר את הדירוג שלכם בגוגל – ואת ביצועי האתר.
 

כדי לתכנן כבר היום את תוכן האתר, את התמונות המדויקות ואת הטקסטים הטובים ביותר – צרו איתנו קשר!

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק