עקרונות בסיסיים לבניית מסמך הצעת מחיר, כולל רשימת הבקשות והדרישות המלאה, שחובה להכניס!

למה צריך לבקש הצעת מחיר לבניית אתר?

קבלת הצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט לא נועדה רק לחשב את העלויות והמחיר שיעלה האתר. למעשה, קשה מאוד לחשב את המחיר הכולל, מאחר ומבנה ההצעות משתנות מחברה לחברה ואם לא שמים לב טוב טוב לפרטים הקטנים, אפשר בקלות להגיע לתחשיב לא נכון ובסופו של דבר למצוא את עצמכם משלמים הרבה יותר ממה שחישבתם במועד בדיקת הצעות המחיר. למשל, חברות מסוימות יכללו שירותי אכסון שרת ותחזוקת אתר בתוך סעיפים נפרדים ואילו אחרות ירשמו זאת באותיות הקטנות למטה, מחוץ לתימחור. כך, מבלי שתשימו לב, במעמד סגירת החוזה, תגלו שמושתות עליכם עלויות של עוד מאות ועד אלפי שקלים.

איך בונים בקשה להצעת מחיר?

כשאתם פונים לקבל הצעת מחיר לאתר שימרו על ראש פתוח והפיצו את המסמך לכמה שיותר חברות. המרחק הגיאוגרפי אומנם לא חייב להוות שיקול אולם אם אתם בעלי עסק קטן בצפון, ייתכן ויהיה לכם נח מאוד לעבוד עם חברה לבניית אתרים בצפון. המבנה של ההצעה הוא חלק חשוב ויש להקדיש לו את הזמן הנדרש. אם תבנו נכון הצעה לבניית אתר אז תגלו שבסיום התהליך חסכתם זמן על הבהרות. בתור התחלה נסחו כותרת למסמך "בקשה להצעת מחיר לבניית אתר אינטרנט" ותוסיפו את שם החברה. בשלב הבא, חלקו את ההצעה למספר נושאים והדגישו כל נושא ככותרת בפני עצמה. הנושא הראשון שצריך להופיע הוא דווקא הצגה ראשונית של בית העסק שלכם. פרופיל מתומצת יעזור לחברות העונות על ההצעה להבין מי אתם, מה מייחד אתכם, מה הצרכים שלכם וכדומה, מה שיכול להשפיע מאוד על המחיר שתקבלו. באותו אופן, יש להגדיר במדוייק את הצרכים של בית העסק, על מנת שהחברה המציעה תוכל לאמוד את סדר הגודל של האתר והמשימות הכרוכות בבנייתו. בנוסף, הרבה פעמים בעלי עסק רצים לקבל הצעת מחיר לבניית אתר, בלי לעצור לרגע ולחשוב מה באמת הם רוצים להשיג באמצעות האתר, למה הוא ישמש, מה המטרה והיעדים שלו ומה תפקידו במודל העסקי. למשל, האם האתר נועד למכירות ויצירת רווח או שמא לצורכי מיתוג ותדמית? האם אנחנו מתכננים לנהל בכוחות עצמנו את האתר או מחפשים חברה שגם תנהל אותו? האם יש לנו יכולת לספק תמונות או שמא נבקש מהחברה לספק לנו אותן? וכן הלאה. הפסקאות הבאות צריכות לעסוק במפרט עצמו.

מה לבקש בהצעת מחיר לבניית האתר?

ככל שתיטיבו להגדיר את מבנה האתר והפלטפורמה שלו בשלב הצעת מחיר לבניית האתר, כך תגיעו לתוצאה הרצויה באופן מדוייק יותר. צריך לדעת מה לשאול ובתור התחלה, איזה פלטפורמה מציעה החברה לבניית אתרים שאליה אתם פונים. האם מדובר בפלטפורמת קוד סגור או פתוח? לכל אחת מהפלטפורמות הללו יש יתרונות וחסרונות. כמובן שפלטפורמת קוד סגור תספק לכם אבטחה מרבית והתאמה מקסימאלית לצרכים שלכם. עוד יש לבקש, תימחור לבניית עץ האתר, עיצוב האתר, אכסון ותחזוקה שוטפת וחשוב מאוד- תוספות שהחברה מציעה. למשל, אפשרות לפיתוח אפליקציה עתידית, מחיר דף נחיתה, עלויות קידום האתר ושאר מוצרים נלווים.

הגדרת דרישות סף

תציבו תנאי מינימום למציעים. מה זאת אומרת? תקדישו פסקה שלמה בהצעת המחיר לבניית האתר לכמה מרכיבים שמבחינתכם הם חובה. מרבית בעלי העסקים מזמינים אתרים ואחר כך מגלים שהתפעול שלהם הוא לא ממש פיקניק, בלשון המעטה. במקרים גרועים יותר המשתמשים יכולים להרוס את האתר עקב טעות אנוש, מה שאגב, לא יכול לקרות במערכות קוד סגור המגנות על המשתמש בפני נזקים. לכן חשוב לדרוש את הדברים הבאים בתוך מסמך הצעת מחיר לבניית אתר:
  1. אבטחת המידע באתר והגנה מלאה מפני נזקים עקב טעויות אנוש בניהולו.
  2. מערכת ניהול קלה להפעלה, כולל ממשקים נוחים לעיצוב תמונות, חווית גלישה, מהירות גלישה ועידכון דפים במהירות.
  3. אפשרויות עיצוב גרפיות, לרבות אפשרות ליצירת סרטוני אנימציה וביצוע אפקטים בתמונות.
  4. בניית אתר על בסיס טכנולוגיה מתקדמת, כגון HTML5, CSS3 , BOOTSTRAP3 PHP5.5 והתאמות ל- PHP7.
  5. במידה ומדובר בחנות וירטואלית יש לדרוש כי האתר יתמוך באתרי תשלומים באשראי, כגון פייפאל, איי קרדיט, טרנזילה, קרדיט גארד ואישורית זהב.
  6. המערכת צריכה להיות מותאמת לשפה העברית.


רוצים לקבל כבר עכשיו הצעת מחיר לבניית אתר מחברה מתמחה ומנוסה, שעובדת עם מערכות קוד סגור מותאמות אישית ללקוח? >> אנחנו כאן!

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק