למרות יתרונותיה הברורים של הרשת כזירה גלובלית נטולת גבולות, קיים קשר בין הדוק בין המיקום הפיזי לבין קידום האתר של העסק. למה בעלי עסקים בצפון מעדיפים קידום אתרים בצפון?

מיקום העסק וקהל היעד

בתהליכי הפצת מוצרים יש חשיבות לצינורות ההפצה של המוצר ולנוחות של הלקוח בעת הרכישה. לקוחות עושים שיקולים כגון זמן, נגישות, מרחקי נסיעה וקנייה נוחה. לכן, אלא אם כן אתם חנות וירטואלית שמפיצה מוצרים במשלוח לכל חלקי הארץ והעולם, למיקום ולנוחות הקנייה יש משמעות רבה. ניקח לדוגמה חנות לחיות מחמד באזור חיפה. חנויות המוכרות ציוד ומזון לחיות מחמד יש בכל רחבי הארץ. כאשר לקוח מאזור החיפה יחפש את חנות כאמור, הוא יחפש את החנות הקרובה לביתו. בין היתר, אותו לקוח יעשה שיקול של עלויות משלוח והיכולת לבחור אם לאסוף את מזון הכלבים מהחנות או להזמין אותו הביתה. בעל החנות המעוניין ליצר צינור הפצה יעיל וקנייה נוחה, יעשה שימוש במונח "חנות לחיות מחמד בחיפה". כך, קידום אתרים בצפון, מסייע לעלות בתוצאות החיפוש הרלבנטיות את החנות לתושבי האזור.

מנועי החיפוש ממקדים מיקום

באותו אופן, מנועי החיפוש, אשר רוצים לייצר חווית גלישה ומידע זמין, מועיל ואפקטיבי לגולשים, יודעים למקד את תוצאות החיפוש בהתאם לאזור אותו מחפש הלקוח הפוטנציאלי. המשמעות היא, שאם אותו לקוח יחפש "חנויות חיות בצפון", יעלו לפניו אפשרויות ממוקדות לחנויות הקרובות לביתו. חברות לקידום אתרים בגוגל, ימליצו במקרה זה לבעל העסק לעשות שימוש בקידום האתר בצפון ולצורך כך, לחזור על ביטויים אלו ודומים להם בתוך תכני האתר ותכני הקידום, הממונים והאורגניים.

קידום אתרים בצפון

היתרון הבולט של החיפוש הממוקד, לפי אזור גיאוגרפי, מצמצם את תוצאות החיפוש ומנגיש את העסק ללקוחות הרלבנטיים באופן ממוקד. לצורך הדוגמה, אם אתם בעלי חנות רהיטים בטבריה אבל האתר שלכם ותכני הקידום יתמקדו בביטויים כלליים כגון "חנות רהיטים" אז מי שיחפש אתכם יקבל מן הסתם רשימת בלתי נגמרת של חנויות רהיטים בכל רחבי הארץ. אם אתם רוצים לקדם אתרים בצפון ובאזור טבריה בפרט, עליכם למקד את התכנים לביטויים מתאימים, כגון "חנות רהיטים בטבריה". בשפה המקצועית הם נקראים ביטויי "זנב ארוך" ומקובל לשלב אותם עם ביטויים כללים. באותו אופן, כשבעלי עסקים מחפשים שירותי בניית אתרים בצפון, הם יעדיפו לפנות לחברות קרובות ונגישות. אחרי הכל, עסקים לא עושים רק בעולם הווירטואלי ואין שירות שאנחנו אוהבים יותר מאשר שירות אישי, פנים אל פנים.

איך להימנע מפגיעה באיכות התוכן?

לצד צרכי קידום האתר בצפון והאמצעים האורגנים והממומנים המובילים את העסק להופיע בראש תוצאות החיפוש, אסור לשכוח שמנועי החיפוש מעדיפים גם תוכן איכותי ומעניין, אתר נגיש וחווית גלישה. ניקח את התוכן כדוגמה לשיקולי קידום האתר בצפון. ראשית, עקרונות הקידום ללא תוכן איכותי, עלולים להיות מאוד לא אפקטיביים גם לקידום עצמו וגם ללקוחות הפוטנציאלים. אתרי האינטרנט ואמצעי ההנעה לפנייה ולפעולה, כגון דפי הנחיתה, צריכים קודם כל לתת לקורא מידע עשיר, שמדבר לצורך של הלקוח ומציע עבורו פתרון לבעיה. לכן ביטויים הכוללים את המילה "בצפון" או "טבריה" לא מספיקים. סביר להניח שהגולשים לא יכנסו לאתר, גם אם הוא עלה להם בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש, במידה והוא לא נותן מענה למה שהם מחפשים. בהקשר זה יש לציין שאחת הדרכים הפחות אהודות לקידום האתר והעסק, הוא יצירת כותרות מוגזמות וסנסציוניות לצרכי קידום, שבינן לבין גוף התוכן או מוצרי העסק אין שום קשר. לקוח כזה, שנכנס ללינק יגלה את האמת ועלול לנטוש מיד את האתר ואף לזכור אותו לרעה. ניתן ורצוי לאזן בין מכלול הפעולות ובכל מקרה, לא לוותר על תוכן בעל ערך, שיוצר אהדה למוצר וגם מסייע לחשיפת וקידום האתר. מומלץ לזכור שהמטרה הסופית היא להביא לקוחות למצב של רכישה ובתוך פעולות הקידום, יש לקחת בחשבון גם שיקולים כגון אהדה ונאמנות או במילים אחרות, תדמית חיובית לעסק.

רוצים לדעת איך מיישמים את הכל על העסק שלכם ומביאים אותו לראש רשימת תוצאות החיפוש? מלאו טופס או צרו קשר והפתרונות בדרך אליכם!

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק