בניית אתר אינטרנט במחיר שישתלם לעסק צריך להכיל את כל השימושים, הטכנולוגיות והאמצעים לניהולו ולקידומו

החלטתם להקים אתר לעסק או לחדש את האתר הקיים? זה הרגע לעשות חושבים ולהתחיל דווקא מסוף התהליך כי בניית אתרי אינטרנט במחיר זול או יקר הוא לא הפרמטר היחידי שצריך לבדוק והוא בטח לא המטרה. המטרה היא להגיע לתוצאות אפקטיביות ומשם תתחילו.

איך נמדדות תוצאות אפקטיביות של אתר?

בניית אתר אינטרנט במחיר עלות תועלת משתלם, הוא כזה שמסייע להגדלת האפקטיביות ואת האפקטיביות מודדים בתוצאות ההמרה. אם בניתם נכון אז התוצאות יהיו טובות וההוצאה תחזיר את עצמה. כמובן שזו לא סיבה לשלם מחיר מופרז לאתר חדש אבל כשם שלא תצפו לפתוח עסק או למכור מוצר חדש ולראות תוצאות מיידיות וכשם שהתמחור הוא לא השיקול היחיד בתמהיל העסקי שלכם, כך גם לאתר יש זמן צמיחה משלו. תוצאות אפקטיביות של אתר נמדדות בנתוני חשיפה והמרה, בהתאם למטרת האתר, שיכול להיות תדמיתי, מכירתי, קהילתי ועוד. בגדול מאוד, נתוני החשיפה נמדדים מספר ה"יוניקים", הגולשים הייחודיים, שנכנסו לאתר שלכם בפרק זמן מוגדר ונתוני ההמרה הם היחס בין הכניסות לאתר לבין מספר הפניות אליכם. איך תעשו את זה?

בניית אתר אינטרנט במחיר התוצאה

לחברות בניית וקידום אתרים יש את היכולות, הידע והתוכנות הנדרשות לעקוב אחר הנתונים, לאסוף אותם ולנתח אותם. עליכם לוודא שהחברה שאתם בוחרים לבניית האתר תנפיק דו"ח כזה אחת לתקופה. כך תוכלו לעקוב אחר הצלחת האתר ולדעת אם המחיר ששילמתם משלתם. תמיד תזכרו שהעלות הכוללת לבניית האתר היא לא רק מחיר ההקמה. יש לחשב תפעול שוטף, עלויות קידום האתר, יצירת ורכישת עזרים נלווים, כגון הפקת סרטונים, צילומי מוצרים ועוד. גם אם עשיתם את הכל נכון והשקעתם בבניית אתר אינטרנט במחיר עלות מלא, אל תצפו לקסמים מיד בהתחלה. בהתמדה ותפעול נכון, אתם תראו את התוצאות בטווח שיכול לנוע בין חצי שנה ועד מספר שנים . אף אתר מוביל לא צמח בין רגע, שנאמר "גם את רומא לא בנו ביום אחד".

רשימת "חובה" בכל באתר

כשאתם מתחילים לקחת הצעות מחיר או להשוות בניית אתרי אינטרנט במחיר כזה או אחר, עליכם לבדוק שהאתר יכול עמוד בכל הסטנדרטיים הנוגעים לאבטחה, מהירות גלישה ונגישות. אחד מיעדי הקמת האתר הוא לקדם אותו לחזית תוצאות מנועי החיפוש ושלא יהיה לכם ספק, הממשקים, הנגישות, נוחות המשתמש והאבטחה הם חלק מהפרמטרים שמנועי החיפוש מגדירים לצרכי קידום. אתרים מיושנים, שלא עומדים בדרישות, ידחקו הצידה, ובצדק. גוגל גם מענישה לא אחת אתרים כאלו, במטרה לשפר את איכות האתרים לטובת משתמשיה. כשמדברים על איכות אז מדברים גם על תוכן ולכן בכל אתר חובה שיהיה תוכן איכותי, אמין ובעל ערך לגולשים, בהתאם למטרתו. בכל הנוגע לתוכן, עליכם לערוך מראש איפיון ולבנות עץ אתר, שיכיל את כל העמודים והנושאים שבהם יעסוק האתר. לטובתכם תחשבו כבר עכשיו על יצירת וכתיבת תוכן שיווקי או תדמיתי ברמה גבוהה ותבדקו אם חברת בניית אתרי האינטרנט במחיר הכולל, נותנת גם שירותי כתיבת תוכן או כמה יעלו שירותי כאלו. חשוב מאוד לסגור מראש כמה עמודים, אם בכלל, מזינה חברה במסגרת תהליך ההקמה והאם יש אופציה להזנת תכנים קבועה. הדברים הללו נכונים לכל המרכיבים המקצועיים הנדרשים לאתר, החל ממעצבים גרפים, רכישת או הפקת תמונות, צלמים, סרטונים ועד למתכנתים שאמונים על הפיתוח. כל גורם כזה הוא חלק חשוב במשפך בניית האתר.

מה עוד לדרוש בבניית אתר אינטרנט במחיר העלות?

הקפדה יתרה על התאמת האתר לגלישה נוחה ומהירה בניידים, עלויות אחסון ותחזוקה טכנית. מומלץ לבקש הצעת מחיר לתוספות שיסייעו לכם בקידום אורגני וממומן של האתר ואופציה לפיתוחים נוספים, כגון טפסים אלקטרוניים, אפליקציה, דפי נחיתה, ועוד. תוודאו שהספק שלכם יכול לתת את כל השירותים במידת הצורך, כך שכל החבילה תדבר באותה שפה עיצובית ומיתוגית. אחרון חביב, אם אתם מתכוונים לנהל את האתר בכוחות עצמכם, מערכת ניהול היא מרכיב חשוב ביותר ושיקול מהותי בבחירת בניית אתרים במחיר שכולל התאמה אישית ועל אחת כמה וכמה באתרים חינמיים או שבלונים, המתבססים על תוכנה אחת לכולם.

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק