איך לפתוח אתר אינטרנט?

אחת האופציות לפתיחת אתר היא "עשה זאת בעצמך" ויש המון אתרים המציעים בנייה עצמית בחינם, החל מאתרי גוגל ועד לwix הפופולארית יותר. כל מה שמגיע חינם הוא מפתה אבל יש לקחת בחשבון מספר מגבלות של אתרים חינמיים לפני שמחליטים איך לפתוח אתר אינטרנט. אופציה שנייה היא לפנות לחברה לבניית אתרים, המתמחה בבניית אתרים ולתת לבעלי המקצוע והניסיון לעשות את העבודה עבורכם, בתשלום כמובן.

מגבלות אתרי החינם

אתר חינמי מאוחסן לרוב על שרתי חינם, כך שאין עלות לאחסון עצמו ובהתאם גם רמת המחויבות של בעלי השרת לבעל האתר נמוכה. למשל, הגלישה יכולה להיות איטית מאוד כתוצאה מחלוקת רוחב פס ומהירות גלישה בין הרבה אתרים. גם אם תרצו להתלונן, למי בדיוק תפנו? מה עוד, שלא מתלוננים על מה שמקבלים חינם. דבר נוסף, כשבוחנים איך לפתוח אתר אינטרנט יש לזכור ששרתים אלו לא מציעים אחסון חינם לשם שמיים, הם חיים מפרסומות שיופיעו בתוך האתר של העסק, ללא כל שליטה שלכם על כך. את הרווחים יגרוף כמובן בעל השרת המארח אתכם. בנוסף, כפי הנראה, בשל מגבלות אלו, גוגל לא ממהר לקדם את האתרים הללו לראש רשימת תוצאות החיפוש, מה שיפגע ביכולת לחשוף ולקדם את האתר לאחר בנייתו. באשר לתהליך הבנייה, סביר להניח, שלמשתמש הרגיל אין ידע מוקדם בבניית אתרים ולכן כשהוא יחשוב איך לפתוח אתר אינטרנט אז הוא יחפש מערכת לבניית אתרים. למרות שמערכות אלו משווקות לבעלי העסקים כאילו מדובר בבניית אתר בקלות, לרבות מלאי תמונות לשימוש חינמי ותפעול קל, הרי שגם כאן החינם עלול לעלות ביוקר. למשל, קיימות מגבלות בתבנית האתר ובעיצוב, לא ניתן לבנות אתר כראות עיניכם ויש להתבסס על טכנולוגיות ותבניות קיימות, שלא תמיד מתאימות לצרכים של העסק. גם הבנייה עצמה היא תהליך המצריך זמן ויכולות לגבש את התכנים, המיתוג, ביצוע המחקר וקביעת ביטויי מפתח וכדומה. מבחינת אבטחה, מדובר במערכות קוד פתוח, שידוע לכולם והוא קל יחסית לפריצה לעומת מערכות קוד סגור, שמפתחות חברות לבניית אתרים ללקוחותיהם בלבד. מסיבות אלו ועוד רבות אחרות, כולל תפעול וניהול האתר לאחר בנייתו, אתם עלולים למצוא את עצמכם בידיים ריקות בסופו של תהליך מייגע.

איך לפתוח אתר אינטרנט מקצועי?

הדרך הבטוחה והמקצועית ביותר לפתוח אתר היא לפנות לקבלת השירות מחברה לבניית וקידום אתרים. החיסרון היחיד הוא כמובן העלויות הכספיות אבל אם תשקללו את כל המרכיבים, לרבות הקמה, זמן, תוצאות סופיות, תועלת, המרות ותפעול שוטף, אז תגלו שהעלויות מתקזזות. מעבר לכך, כשאתם שואלים איך לפתוח אתר אינטרנט ומחפשים את הדרך הנכונה, זכרו שלשירות אישי אין מחיר. נניח שהאתר שבניתם לבד נתקע, מה תעשו? תפנו ל"תמיכה טכנית" באמצעות שליחת מייל? ניסיתם פעם לעשות את זה? זה מרגיז, לוקח זמן, דורש מכם להסביר דברים שלא תמיד אתם מבינים ובקיצור, רוב הסיכויים שתצאו עם תחושה שאין עם מי לדבר. לעומת זאת, כאשר אתם פונים לחברה לבניית אתרים, אתם עובדים מול אנשים ספציפיים, נפגשים איתם ויכולים להרים להם טלפון בכל עת. לשירות האישי אין תחליף, במיוחד כשזה מגיע לשירותי אינטרנט.

דגשים לפתיחת אתר אינטרנט

חשוב לדעת שגם אם פניתם לחברה לבניית אתרים אתם צריכים לבדוק מה אתם מקבלים. חברות רבות מציעות שירותי בניית אתרים, כשלמעשה הן משתמשות בעצמן באתרי חינם וגובות מכם מעין "דמי תיווך והקמה". זה אולי מפתה בגלל העלויות נמוכות אבל התוצאה לא תהיה שונה בהרבה מהקמת אתר חינמי בכוחות עצמכם. איך תדעו מה החברה מציעה לכם? פשוט מאוד, כשאתם בוחנים איך לפתוח אתר אינטרנט יש לברר מול החברה על איזה פלטפורמה היא עובדת ולוודא שמדובר בפלטפורמת קוד סגור. חשוב מאוד לבדוק את פאנל הניהול של האתר, בהנחה שתתפעלו אותו לבד בהמשך ולוודא את מידת הנוחות והמהירות של עידכון הדפים, אפשרויות העיצוב, אבטחת המידע, חווית גלישה, הוצאות אחסון ועוד. כל אלו הם גורמים קריטיים להצלחת האתר. אחד הגורמים לכישלון של אתרים בבנייה חינמית הוא שבמהלך הניהול של אתר יכולה להתרחש טעות אנוש, כגון לחיצה על "אישור" להצעות להוספת תוספים, שעלולה לגרום נזק לאתר ולהפיל אותו. לכן, לפני שבוחרים איך לפתוח אתר אינטרנט, יש לוודא שקיימת הגנה מפני טעויות אנוש של המשתמש ושלא כל תוסף שבטעות הכנסתם לאתר, יחריב אותו. הגנה כאמור קיימת למשל, בפלטפורמת קוד סגור שפיתחה חברת דרוקסיט ללקוחותיה.

היום שאחרי פתיחת האתר

איך לפתוח אתר אינטרנט היא לא השאלה היחידה שאתם צריכים לשאול את עצמכם ואולי לא המרכזית. השאלה היא איך תתפעלו אותו בקלות לאחר מכן והאם הוא יעמוד בכל דרישות הקידום של גוגל, על מנת למקסם את החשיפה וההמרות. כמובן, שמומלץ לחשוב צעד אחד קדימה גם בעניין זה ולשקול מראש את אפשרויות הקידום אתרים והפרסום בגוגל. חברה לבניית וקידום אתרים, תוכל לספק לכם את כל התשובות והפתרונות לשאלות אלו.

בכל מקרה, אם כבר החלטתם שחייבים אתר לעסק אז אתם יכולים לפנות אלינו להתייעצות בנושאים אלו ואחרים.

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק