והרי החדשות: כותרות מרכזיות, לא לשעמם, לא לדבר על עצמכם יותר מידי וכן לתת מידע שימושי ורגשי, שיגרום לקוראים להקליק לפעולה הבאה. עמוד שכדאי להשקיע בזמן בניית ושידרוג אתרים

דברו בגובה העיניים וכוונו לרגש


המידע צריך להיות ענייני ובגובה העיניים, במילים אחרות אל "תתפלצנו" גם אתם הטובים ביותר בתחומכם והחלטתם ללכת על כתיבה שיווקית מקורית. בדומה ל"דף נחיתה", העיקר הוא הצורך שאתם עונים עליו ולא אתם. שורה תחתונה- לא המצאתם את אמריקה ואין צורך בטקסטים מתחכמים בשביל ליצור עניין. העברת מידע אינפורמטיבי באופן מעניין בזמן בניית אתר האינטרנט שלכם, יכולה להתבצע בדרכים פשוטות, שנונות ומקוריות גם בלי שתהיו ליצנים או מלאים בעצמכם.

קהל היעד


בתור התחלה תחשבו על קהל היעד שלכם, סביר להניח שהגדרתם אותו לפני שהתחלתם בבניית האתר, הטקסט צריך לדבר אליו ולתת לו את מה שהוא מחפש, גם כשאתם במרכז. למה לבחור בכם? האופן שבו תתנסחו והמילים שתבחרו יעבירו את המסר "בין השורות". למשל, אם המוצר שלכם פונה לקהל צעיר אז מן הסתם רצוי להשתמש בביטויים מחיי היום יום שלהם, הם יבינו את השפה שלכם מצויין ויתחברו אליה. אם הקהל רחב יותר אז תוותרו על שפה "סנאפצ'טית" לטובת טקסט שידבר לקהלים מגוונים יותר.

הכל אישי


אנשים אוהבים וצריכים לדעת עליכם פרטים אישיים כדי להחליט אם אתם אמינים עליהם ו"באים להם טוב". לכן כשבונים אתר אינטרנט עמוד "אודות" מופיע בכותרות. אם תעשו עבודה נכונה אז יש סיכויים גבוהים שלקוחות יבחרו בכם רק בגלל שאתם מוצאים חן בעיניהם לעומת המתחרים. תכלס, הם בוחרים אנשים לרוץ איתם, לא פחות מזה שהם בוחרים מוצר, ובצדק. הם גם מוכנים לשלם יותר עבור אמינות וניסיון מוכח. בקטע האישי תפנו לרגש, תהיו אנושיים ותציינו רק פרטים מעניינים ורלבנטיים. אם אתם מעדיפים לא להיחשף ולשמור על פרטיות אז תתמקדו ברקורד המקצועי שלכם כפתרון לצרכים שלהם.

רקורד- כל אחד בוחר את הרב שלו


הרקורד והמעמד שלכם בתחום העיסוק ישפיעו על הבחירה. הפנייה לכתבות מהעיתונות והתקשורת, שמות מוכרים שעבדתם איתם, המלצות, פרויקטים מובילים וגם השכלה ושנות ניסיון, שווים הרבה יותר מכל מוצר שיש לכם למכור. למה? כי האנושות מעריכה מעמד, רזומה מרשים, ניסיון ו"אנשים טובים, הגונים ומצליחים" לעשות איתם עסקים. לפני שאנחנו בוחרים מוצר אנחנו מעדיפים לבחור את "הרב" שבעצתו נשמע בעת הרכישה.

מסרים ותוכן בבניית אתרי אינטרנט


אתם לא יושבים עם חברים לבירה ולכן את מה שאתם מרגישים או חושבים שכדאי לכתוב- תשאירו בצד. את התוכן כותבים לפי אסטרטגיה ולא לפי מה שבא לכם. גם בעמוד עליכם תמקדו את המסר שאתם רוצים להעביר ותחזרו עליו בטקסט, בדיוק כמו שאתם חוזרים על פעולה להנעה או מילות מפתח שחשובות לכם בבניית וקידום האתר. כל מסר צריך לקבל פסקה משלו, למשל, אם היתרון שלכם הוא מומחיות בחיתוך עצים אז תיצרו פסקה תחת הכותרת "חותכים עבורך עצים" ובה תתארו למה אתם מתאימים ללקוח יותר מאשר אחרים: "לכל אחד יש העץ הנדיב שלו, שמספק לו בדיוק את....". כאן אתם פונים לשכל אבל אפשר גם ללכת על כותרת שפונה לרגש: "מצפים לעץ האחד והיחיד" ואפשר ורצוי לשלב בין מסרים שפונים גם ללב וגם לראש.

סיפורים תשאירו לסלון


זוכרים את הינשוף של "סיפורימפו" בערוץ הראשון במימי "הבית של פיסטוק" ו"ציפיטפוט", זה שהיה מקריא סיפורים בשידור חיי? אז כזה אל תעשו, אל תכניסו נוסטלגיה ואל תספרו סיפורים, אלא אם כן יש לכם סיפור אנושי מרגש או פרטים אישיים על חייכם, שיוצרים הזדהות עם קהל היעד, חיבור ואמפתיה. בניית אתרי אינטרנט לא נועדה לפאר ולהלל אתכם.

מידע אינפורמטיבי


שיעור ראשון בכתיבת לאמצעי תקשורת ההמונים הוא לתת מידע בסיסי, במילים אחרות, לעזור לקורא להתמצא בסביבה. לאנשים נח לקלוט מידע "במסגרות" אז תמסגרו את עצכם- מי אתם, מה הניסיון שלכם, מה אתם מוכרים, איפה אתם פועלים ובאיזה זירות, למי זה יכול להתאים ולמה לבחור דווקא בכם. את החלק הזה תעשו קצר וקולע, ותשאירו מקום לפרטים השיווקים יותר. בקטע הזה תרגישו חופשי לעוף על עצמכם, עבדתם קשה בחיים- תמכרו את עצמכם ביוקר

שיווק- מה הלקוח צריך?


הלקוח רוצה לדעת מי אתם וזו עוד הזדמנות בזמן בניית האתר והעמוד, לחבר ביניכם לבין המוצר ולתת לצורך במוצר לעמוד בחזית (ולא לעצמכם). את יתרונות המוצר על פני אחרים אל תדגישו בדרך ישירה אלא דרך הצורך שעליו עונה המוצר- אם זה אתם או מה שאתם מוכרים. גם אם צריך לשלב בטקסט מילות קידום לאתר, תמצאו את המילים שעונות על צורך ולא רק על מוצר, הרבה אנשים מחפשים פתרונות ואלו גם החיפושים הפופולאריים בגוגל, חברות לבניית אתרי אינטרנט יכוונו אתכם בעניין זה ומעבר לכך, יזכירו לכם לשלב מילות מפתח, המלצות והנעה לפעולה גם בעמוד הזה.

עיצוב: חלוקת הטקסט לכותרות, צבעים ותמונות


תמונה שווה אלף מילים והמילה האחרונה היא החזרה לימי המערות- סמלים. אפשר להשתמש באייקונים, אימוג'ים, ציורים או איורים כדי לבטא את המסרים והמילים. לא כדאי להעמיס בצבעוניות ואלף מסרים, אם בחרתם אייקונים בסגנון מסויים, לכו איתם עד הסוף. הויזואל שלכם צריך להיות נקי, מודרני ומתקדם אבל גם להעביר את המסר. רוצים לדעת מה המחיר לדף נחיתה ממיר? דף נחיתה מחיר

דבר אחרון, מהיום אל תאמרו "אודות"


כשאתם משקיעים מחשבה בבניית אתר אינטרנט אתם מנסחים את הכותרות. כשתגיעו לעמוד "אודותינו", תשקלו לגוון עם מילים יותר אישיות ושיווקיות, כמו "עלינו", "אנחנו", "הנבחרת שלנו", "הניסיון שלנו", "הצצה אלינו", "הצוות שלכם", ועוד. אפשר להציג בעמוד תמונות של הצוות והבעלים או איורים שלהם ולציין רקורד אישי של כל אחד (בתנאי שהוא מרשים). יש אלף דרכים להביא את עצמכם לחזית בלי להתרברב במילים ואם העסק שלכם מחייב יצירתיות, תהיו יצירתיים גם בחזות הויזואלית של העמוד. אם הוא מחייב רצינות, תבחרו תמונה שלכם שמשקפת את זה ואל תגזימו ברשמיות כי העמוד הזה נועד ליצור יחסים אישיים. עד כאן שידורינו. רוצים להגיב? אהבתם, אנלייק? כיתבו לנו

קישורים מומלצים:

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק