מידי יום לקוחות מגיעים אלינו עם המשפט "המליצו לי על וורדפרס", בחיאת אל תקשיבו למי שזורק לכם דברים באוויר, תנסו להבין למה המליצו לכם על וורדפרס ואחרי שתקראו את המאמר הזה תעשו טבלת יתרונות וחסרונות (אנחנו כמובן נציג את שניהם כפי שאנחנו רואים אותם).

נוחות ניהול התכנים למשתמש הממוצע

רוב בעלי העסקים הינם משתמשים ממוצעים במחשב, אם תבחרו בפלטפורמת וורדפרס לניהול האתר שלכם כנראה שתיתקלו בלא מעט קשיים, החל מכך שלא כל המערכת והתוספים מתורגמים לעברית וכן שהרבה מאוד חלקים באתר שתרצו לנהל נפרסים על מספר לא מועט של עמודים כך שתתקשו לנווט בתוך פאנל הניהול על מנת להגיע לחלק שאותו תרצו לערוך.
חייב להזכיר גם את הנושא שבמערכת וורדפרס יש הרבה מאוד כפתורים ופיצ'רים שאתם לא צריכים להשתמש בהם בתור מנהלי האתר (אלא רק בונה האתר), ואיך תדעו איזה כפתורים אלו מתוך אלפי הכפתורים שנמצאים במערכת הניהול? כנראה שלא תדעו ונקווה בשבילכם שלא תלחצו בטעות על משהו שישחית את כל האתר
 

עדכוני מערכת ותוספים

אתרי וורדפרס לרוב בנויים ממספר מרכיבים, החל ממערכת הבסיס של וורדפרס, עיצובים וכן תוספים. פלטפורמת וורדפרס מתעדכנת מפעם לפעם (לרוב מספר פעמים בשנה), הבעיות צפות כאשר אתם מחליטים שתרצו לעדכן את מערכת האתר (שזה הדבר הנכון לעשות) אבל לאחר העדכון תגלו שהרבה מאוד תוספים שקיימים לכם באתר לא עשו עדכון במקביל למערכת וורדפרס כך שלאחר העדכון תופתעו לגלות שבמצב הטוב חלק מהאתר לא עובד, ובמצב הרע כל האתר נפל בגלל עדכון מערכת ותוספים בסיסי.
אגב... החלטתם לא לעדכן את המערכת והתוספים? צפו לפריצות :)
 

אבטחת מידע

כמו שבטח אתם כבר יודעים, פלטפורמת וורדפרס הינה מערכת קוד פתוח, מה זה אומר? שבעצם כל משתמש ברשת יכול להיכנס לקוד ליבה של המערכת ולראות בדיוק איפה המתכנתים שבנו ועדכנו אתר וורדפרס כשלו ברמת אבטחת המידע וכן להתבסס על כשלים טכניים אלו ודרכם לפרוץ לאתר שלכם ולעוד אלפי אתרי וורדפרס שנפרצים בעולם, בנוסף כמו שאנחנו כבר יודעים אתר וורדפרס בנוי לרוב גם מתוספים (פלאגינים) שהם הנקודת תורפה העיקרית באבטחת המידע.
 

החשוב ביותר! זמני טעינה

כמו שהזכרנו בפסקאות הקודמות, מערכת וורדפרס כוללת אלפי פיצ'רים שכנראה לפחות חצי מהם אתר תדמית פשוט לא צריך, מה קורה בפועל? אלפי שורות קוד שרצות ודורשות זמן טעינה ותעבורה ברשת שכלל אין להם צורך באתר תדמית פשוט! איך זה מתבטא? זמני טעינה מאוד ארוכים שיגרמו לגולשים באתרכם לפרוש במהירות ולחפש אתר מהיר יותר של המתחרה שלכם.
 

יש לכם בקשה למערכת שדורשת פיתוח? צפו לבעיות עתידיות

הזכרתי לפני כן את נושא עדכוני הגרסאות בוורדפרס, עכשיו תחשבו מה קורה כאשר יש לכם דרישה למערכת מיוחדת עבור האתר שלכם, איזה פיצ'ר שהמתכנת יצר במיוחד עבורכם שחלקו מושפע מהבסיס של מערכת וורדפרס, כאשר מערכת וורדפרס תבצע עדכון ותחליף חלק מפונקציות הבסיס שלה, המערכת שנבנתה במיוחד עבורכם לא תבצע את העדכון, מה שיקרה זה שתצרכו להשבית את האתר שלכם ולדבר עם המתכנת שיתאים את המערכת לעדכון החדש של וורדפרס.
 

עד עכשיו אמרנו חסרונות, אבל נכון יש יתרון

יצירת האתרים בוורדפרס קלה להפליא, הרבה מאוד אנשים יודעים לבנות אתרים בוורדפרס אך חלק גדול מהם אינם מתכנתים, הם יודעים לחפש עיצובים ותוספים באינטרנט ולהתקין אותם על האתר שלכם. למה זה טוב? כאשר תבנו את בוורדפרס יהיה לכם מגוון רחב של אנשים שיוכלו להתקין לכם תוספים לאתר לפי דרישתכם... רק תזכרו תמיד, כמה שיותר תוספים ככה יותר שורות קוד שרצות ודורשות זמן טעינה ארוך.
 

ברור שיש לנו פתרון ואלטרנטיבה טובה יותר

כבר הבנתם את החסרונות המרכזיים בוורדפרס, גם אנחנו הבנו אותם, אבל הרבה לפניכם, לפי מספר שנים ועל בסיס חסרונות אלו יצרנו יתרונות והקמנו את פלטפורמת דרוקסיט.

 1. נוחות הניהול – פלטפורמת דרוקסיט מאפשרת ניהול פשוט וקל של אתר האינטרנט שלכם, באמצעות מספר קליקים פשוטים תוכלו לשנות תמונות, טקסטים, תפריטים, סרטונים ועוד...
  בנוסף, כל המערכת בעברית מלאה! והדבר החשוב מכל, הקמנו את מנגנון החממה שמגן עליכם מלעשות "טעויות", כל דבר שתעשו במערכת הניהול לא ישבית את האתר או יגרום לתקלה שלא ניתנת לטיפול כחלק מאחזקת האתר.
   
 2. עדכוני מערכת – כאשר אנחנו עושים עדכון אנחנו מבצעים אותו ידנית על כל אחד מהאתרים העובדים על פלטפורמת דרוקסיט, וכן מבצעים בדיקת איכות שאכן העדכון עבר בהצלחה ולא גרם נזק לאתר.
   
 3. אבטחת מידע – עד כתיבת מאמר זה לעולם לא נפרץ אתר הבנוי על פלטפורמת דרוקסיט. מלבד צוות דרוקסיט אף אדם לא מכיר את הקוד שהמערכת בנויה עליו ובעקבות זאת הרבה יותר קשה לפרוץ לאתרים בפלטפורמת דרוקסיט.
   
 4. מהירות טעינה – כל אתר שאנחנו מפתחים נבנה בדיוק לפי צורכי העסק והצרכים השיווקיים, באתרים העובדים על פלטפורמת דרוקסיט תרגישו מהירות גבוהה של זמני טעינה וללא ריצה של אלפי שורות קוד שאין בהם צורך  :)
   
 5. התאמה לקידום אורגני - בתור חברה לקידום אתרים אנחנו יודעים איך האלגוריתם של גוגל עובד, פלטפורמת דרוקסיט נבנתה בהתאמה לאלגוריתם זה ועובדת מעולה עם גוגל (יש הרבה הוכחות לכך).

  מקדמי אתרים? זה בשבילכם... המערכת כוללת (היררכיית תוכן, כותרות H תקינות, ALT לתמונות, כותרות עמודים title, תיאור description, תגיות canonical, מפת אתר אוטומטית, קובץ רובוטים, מהירות טעינה, minifing וקאש אוטומטי, תגיות OG, אפשרות להגדרת כל סוגי הקודים להמרות ועוד...)
   

אז סקרנו את החסרונות ויתרונות של בניית אתר בוורדפרס, מכאן זו החלטה שלכם, אנחנו מאמינים שתעשו את הבחירה הנכונה לעסק שלכם ולחיים קלים בעידן הדיגיטלי.

השאר לנו פרטים ונחזור אליך

כתוב תגובה באמצעות הפייסבוק